1. Новини Закарпаття
  2. >

278 нардепів ухвалили Закон про українську мову (ВІДЕО)

25.04.2019 12:01 Суспільство

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д Про забезпечення функціонування української мови як державної. Так, за проект закону №5670-д у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів.

У першому читанні український парламент ухвалив цей законопроект ще 4 жовтня 2018 року. Відтоді його доопрацював комітет з питань культури і духовності.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а спроби запровадження в Україні офіційної багатомовност всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

Проект закону передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство.

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також вільне володіння українською мовою є обовязковим для депутатів усіх рівнів, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах як центральних, так і регіональних.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Компютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською мовою, але можуть мати також інші версії. Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких обовязково має бути українською.

Передбачене й створення посади Уповноваженого з захисту української мови, який регулюватиме впровадження цього закону.

Документ також передбачає впровадження адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність “за публічне приниження і зневагу до державної мови. Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Законопроект №5670-д Про забезпечення функціонування української мови як державної покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон Колесніченка-Ківалова про регіональні мови, що передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську, молдовську та румунську мови.

Читайте на ГК:Maruv презентувала відвертий кліп I Want You (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Авакова вирішили ускладнити ввезення автомобілів з-за кордону
Читайте на ГК:Як карантин і криза змінює зарплати українців, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська