1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді випалюють ліс заради чергової забудови (+ФОТО)

16.04.2019 17:51 Суспільство

Жителі міста оприлюднили лист зі скаргами до правоохоронців.

Відновідну публікацію на сторінці “Ужгород” у соцмережі Фейсбук оприлюднила користувач Леся Леся.

До вашої уваги відкритий лист небайдужих ужгородців:

“Генеральна прокуратура
м.Київ, вул. Різницька, 13/15
Генеральному прокурору України 
Луценко Ю.В.

Начальнику Національної поліції України 
Князєву С.М.
м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

КОЛЕКТИВНА СКАРГА

Звертаються до вас мешканці та власники квартир багатоквартирних житлових будинків м. Ужгород, вул. Собранецька, 173 А, Б і В з приводу умисних підпалів лісу, що знаходиться поряд з територією наших будинків по вул. Собранецька, 173 А, Б і В та, відповідно, в лісовому фонді Ужгородського держлісгоспу.
Підпали відбуваються як на краю лісу, так і вглиб його 50-100 м.
Ми неодноразово викликали пожежну машину, що запобігло масштабному загорянню лісу. Коли ми зрозуміли, що це підпали, то викликали поліцію, яку про вищесказане проінформували, оскільки на той час зробили викопіювання з Публічної кадастрової карти України, де значилося, що безпосередньо в лісі у приватну власність виділені земельні ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,1 га кожна. Їх кадастрові номери: 2110100000:49:001:0242, 2110100000:49:001:0241, 2110100000:49:001:0240, 2110100000:49:001:0238 (викопіювання із Публічної кадастрової карти України надаємо).
Дані земельні ділянки виділені незаконно у лісовому фонді, що порушує чинне законодавство та є злочином. Також у даному районі будівництво не передбачено генеральним планом м. Ужгород, зокрема і дорога до цих ділянок також. Детальні плани територій не розроблялись та громадські слухання не проводились, що нам відомо з моменту купівлі квартир (2013 р.), відвід цих ділянок теж порушує містобудівне законодавство, зокрема Закон «Про регулювання містобудівної діяльності».
Ідея правопорушників полягала насамперед у приховуванні насамперед від громадськості земельних ділянок на певний час, поки багатовікові дерева не будуть знищені або спалені, що унеможливить викриття даного злочину. 
По нашим даним тут планується будівництво багатоквартирного будинку із масштабним знищенням лісового фонду внаслідок пожеж.
Надсилаємо вам фотографію краю лісу з ознаками підпалів з надією, що хоч цей зафіксований нами факт згодом дозволить оцінити заподіяну шкоду.
У відповідності до викладеного вимагаємо терміново провести перевірку зловживань щодо відведення вказаних земельних ділянок та тих, що плануються поряд у лісі зі скасуванням прав власності на них в судовому порядку, покарати винних чиновників. Також вважаємо за доцільне здійснити перевірку на факт надання дозвільних документів на будівництво (дозволів, декларацій, повідомлень, будівельних паспортів), фальсифікованої містобудівної документації (детальних планів території), а також перевірити факт бездіяльності держлісгоспу.
Просимо залучити до перевірки і Державну екологічну інспекцію України, та інші правоохоронні органи й державні інспекції. Звертаємося безпосередньо до вас, оскільки на нашу думку ці ділянки виділені зовсім непростим людям.
Для проведення громадського контролю залишаємо за собою право повідомити громадські організації.
Просимо не зволікати, оскільки ліс може бути спалено буквально на днях.

З повагою та сподіванням справедливості мешканці будинків 173 А,Б і В по вул. Собранецька в Ужгороді.
15.04.2019 р.”

Підписану мешканцями і власниками квартир вказаних будинків, заяву відправлено керівникам Генрокуратури та Нацполіції України, пише Перший.

Читайте на ГК:Закарпатські митники вилучили 175 літрів пива в українця, який повертався зі Словаччини
Читайте на ГК:Стало відомо, скільки жінок на Закарпатті отримали звання "Мати-героїня"
Читайте на ГК:Велогонщик із Закарпаття потрапив до ТОП-3 на змаганнях у Словаччині
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus