1. Новини Закарпаття
  2. >

Більш як третина українців вірять у прикмети і забобони - опитування

16.04.2019 13:20 Суспільство

Серед жінок кількість таких, що пройняті вірою в забобони, практично у два рази більша, ніж серед чоловіків.

Більше половини українців (57%) не вірять у прикмети і забобони в той час, як проймаються ними 37% респондентів. Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group

Так, за даними опитування, пізнавали на собі (через практичне підтвердження) дію забобонів 32% опитаних, не мали очевидного впливу - 61%. Окрім того, мають при собі талісмани, обереги, інші захисні чи взяті на удачу предмети - 28%, не носять таких - 69%. Однак вважають себе забобонними людьми 25% респондентів, не вважають - 70%. 

Окрім того, віра в силу прикмет і забобонів значною мірою залежить від статі і віку опитаних. Так, серед жінок практично у два рази більше, ніж серед чоловіків, тих, хто вірить у прикмети і забобони, вважають себе забобонними, пізнали підтвердження забобонів і користуються талісманами і оберегами. 

Трохи менш проявлені вікові відмінності, але в цілому простежується тенденція до посилення забобонності, а віра в прикмети здобуває їх практичне підтвердження зі збільшенням віку респондентів. А ось користуються оберегами і талісманами приблизно в рівній мірі українці всіх поколінь.

Читайте на ГК:"Плюс 20 українців щодня": в Україні активніше почали пересідати на електрокари (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"На пенсію не поспішайте": частина українців отримає пенсію пізніше - Кабмін
Читайте на ГК:В Україні заблокують доступ до сайту, що надає послуги з обміну заборонених електронних грошей - НКРЗІ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus