1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вже 70 тисяч мешканців Ужгорода підписали декларації з сімейними лікарями

08.03.2019 10:11 Суспільство

Ужгородці є досить перебірливими і вибирають між приватними та державним закладом. Із приватниками уклали угоди приблизно 2 тисячі городян.

Ужгородці є досить перебірливими і вибирають між приватними та державним закладом. Із приватниками уклали угоди приблизно 2 тисячі городян.

Медичну реформу закарпатці сприйняли досить насторожено. Як до всього нового, до змін люди поставилися з недовірою. Особливо новацій побоювалися пенсіонери, бо вони звикли до старої системи і вносити якісь корективи у життя та мислення багатьом не хотілося. Утім поступово погляди більшості почали змінюватись. І якщо спочатку люди вперто не хотіли укладати договори з сімейними лікарями, то зараз активно підписують декларації, інформує zakarpatpost.net.

Тож як проходить реформування медичної галузі в Ужгороді, у якому стані амбулаторії, як працюється сімейним лікарям і чи врешті-решт змінилася оплата їхньої праці? Про це та інше ми розмовляли із головним лікарем Ужгородського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяною КОЗАК.

Скільки в Ужгороді сімейних лікарів?

– Наразі 73. Це нормальною. Рекомендована кількість для кожного сімейного лікаря – 1800 пацієнтів. Це – оптимальна норма. Для педіатрів – 900, для терапевтів – 2 тисячі. Приблизно 12 відсотків лікарів цю норму виконали. В основному вони уклали угоди з тими пацієнтами, яких обслуговували і раніше, та у плані реформування вони працювали найбільш активно. Відсотків 50 лікарів уклали вже більше тисячі угод. І є частина лікарів, яка зараз саме працює з договорами. Ми дали шанс всім, аби до липня (приблизно 40 відсотків населення ще не визначилося з вибором лікаря)  вони уклали угоди. Самі ж ужгородці повинні також розуміти, що це потрібно зробити.

– І скільки було укладено договорів? Чи активні в цьому плані ужгородці?

– Декларації ми почали укладати ще в паперовому вигляді з кінця 2017 року. З одного боку, як населення, так і лікарі довго сумнівалися, чи щось із цього путнє вийде – буде реформа, чи ні. Утім, з іншого – хто хотів працювати і розумів, що реформування галузі давно назріло, ті укладали угоди. Перша хвиля проходила дуже в’яло, бо інформація з телевізора часто спотворювалася, що розхолоджувало як пацієнтів, так і лікарів. Друга хвиля, коли вже прийняли закон (з липня 2018 року, коли в нас уже була медично-інформаційна система, лікарі в ній навчилися працювати), проходила більш активно. Із майже 114 тисяч населення Ужгорода зараз укладено 70 тисяч декларацій. Це – нормально. Тим більше що ужгородці є досить перебірливими, читають, слухають, вибирають між приватними та державним закладом. Із приватниками уклали угоди приблизно 2 тисячі осіб. На загальну картину це не дуже впливає. Так от. Після першої зарплати, коли лікарі побачили, що чим більше у спеціаліста пацієнтів, тим більше він отримує, почалася третя хвиля. Як лікарі, так і медсестри почали запрошувати своїх потенційних пацієнтів укладати договори. Зауважу також, що на першому етапі ми платимо за кількість, на другому буде мати місце якісний показник.

Нагадаємо, у сусідній області до 8 березня пропонували "жіночі" ковбаски

Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною затримали українку, яка перебувала у розшуку (ФОТО)
Читайте на ГК:Соціальна оренда житла в Україні: ВР збирається впровадити актуальну новацію
Читайте на ГК:Місто перетворюється на райський куточок: в Ужгороді посадили екзотичні дерева (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська