У Закарпатській ОДА відбулося позачергове засідання обласної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

У заході взяли участь керівники національних природних парків, що знаходяться на території краю, та начальники структурних підрозділів Головного Управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області.
Порядок денний передбачав розгляд трьох важливих питань. Насамперед, учасники зібрання розглянули протокол №3 засідання ДНПК при КМУ. Водночас обговорили епізоотичну ситуацію, що склалася на території області щодо африканської чуми свиней, та стан здійснення заходів АЧС серед диких свиней і проведення депопуляції (зменшення поголів’я) таких тварин у краї.
Відкриваючи засідання, головуючий Віктор Мікулін відзначив, що в області непогано налагоджена робота щодо протидії транскордонним хворобам диких тварин.
Начальник ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області Іван Гуледза звернув увагу присутніх на те, що протягом двох останніх років Закарпаття стабільно входить до числа нестабільних регіонів за рівнем поширення захворюваності диких свиней на африканську чуму. Тому з метою вирішення цієї проблеми пропонується продовжити депопуляцію цих диких тварин.
Тему проведення пероральної імунізації лисиць на території регіону порушив у своєму виступі начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області Юлій Шимон. За його словами, така імунізація проводиться в краї практично з 2012 року. Правда, торік була проведена частково у зв’язку з несприятливими погодними умовами. Зазвичай обробляється весь ареал (території мисливських угідь), за винятком населених пунктів і великих водних просторів, із врахуванням ареалу проживання лисиць. Принади (вакцини) розкладаються рівномірно в межах визначеної території. Для цих цілей використовується авіатранспорт.
За результатами обговорення, члени комісії прийняли низку протокольних рішень. Зокрема, вирішили продовжити проводити на території області депопуляцію диких свиней з дотриманням вимог біобезпеки; облікувати чисельність мисливських тварин у мисливських угіддях тощо, повідомляє Управління Держпродспоживслужби у Закрапатській області.
Нагадаємо, з населенням Мукачева та Тячева сьогодні працювали рятувальники
Читайте також:
- Понад 8000 колишніх засуджених поповнили лави ЗСУ: Хто вони і як воюють
- На Закарпатті відкрили грибний сезон: як виглядає одна із перших дорогих знахідок? (ФОТО)
- На Закарпатті розпочався "гарячий процес": мотики й вили пішли у хід
- План дій уже готовий: людей закликають запастися продуктами, водою, медикаментами. Що сталось?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Що буде ніхто не знає: в Україні злетить врази вар...
В Україні може здорожчати вкотре один з ...
08.03.2025 10:36 28423 0 Суспільство

Торгівля органами: що ховається за 56 нирками?
Жах на “чорному” ринку
12.03.2025 06:13 36388 0 Кримінал

На Закарпатті розпочинаються масові рейди: сховати...
Жителів регіону попереджають про відпові...
12.03.2025 16:34 28794 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 35532 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 30637 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 153127 0 Суспільство