1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Третій місяць без садочку: На Іршавщині пересварилися органи місцевого самоврядування та місцеві мешканці

07.03.2019 06:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В селі Довге, що на Іршавщині, 167 дошкільнят вже третій місяць не відвідують садочок через його аварійний стан. Місцеві мешканці обурені.

“Голос Карпат” вже повідомляв, що ДНЗ №2 є власністю громади села Довге, і за рішенням сільської ради у 2016 році був переданий на баланс відділу освіти Іршавської РДА, який здійснює його повне утримання, фінансування й т.д.

Як повідомив голова сільради Симканич В.М. на 25-ій позачерговій сесії VII скликання, після звернення у відділ освіти Іршавської РДА, надійшла відповідь:

“Відділ освіти Іршавської РДА просить вас виділити кошти в сумі 1 млн. грн. на капітальний ремонт даху Довжанського ДНЗ №2”

У відділі освіти Іршавської РДА зазначили, що вже знайшли й підрядника, та на жаль укласти договір з ним не можуть, бо нема грошей.

Зі слів завідуючої дитячого садочку Лукіянчин Т.В., навчальний заклад давно потребує ремонту, і дана проблема є багаторічною. За складеним у 2017 році проектом для заміни даху дошкільного навчального закладу необхідно 1 млн. 145 тис. грн.

В результаті вирішили: 1 млн. грн. надійде від Кабінету міністрів України за клопотанням одного з народних депутатів України, 415 тис. грн. (10%) від сільради, все інше - відділ освіти Іршавської РДА, начальник якого, Яцканич Є.М. була відсутньою на сесії. Також, відкритим питання залишилося про фінансування заміни пошкодженої електропроводки, а це ще 575 тис. грн.

Багато сперечань викликало питання саме про 1 млн., адже сума рекомендувалася для ремонту однієї з вуличок села. Та, зі слів активістів, депутати обласної Ради навіть не знали, що ДНЗ №2 потребує нагального капітального ремонту.

Місцеві мешканці обурені таким рішенням органів місцевого самоврядування. Адже, невідомо коли надійде той самий 1 млн. грн. і розпочнуться ремонтні роботи.

Варто зазначити, що у дошкільному закладі навчається 167 діток у 7 групах. Просторі приміщення, велике подвір’я, окремі спальні та ігрові кімнати - це все, без чого ще від свята Нового року сидять майже 2 сотні маленьких дошкільнят с. Довге. Таких закладів на всю Іршавщину всього 3. Та за 34 роки існування садочка, дах не ремонтували ще жодного разу.

Тетяна Лева

Нагадаємо, що в селі Довге вже пройшли збори громади по питанню аварійного даху ДНЗ №2.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus