1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Зі священиками Хустської єпархії, які відмовляються переходити в "ПЦУ" проводили бесіду в СБУ

02.03.2019 18:21 Суспільство

1 березня 2019 року благочинного Ясінянського округу Хустської єпархії УПЦ протоієрея Віталія Кеміня та настоятеля храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селищі Ясіня протоієрея Олександра Гаспаровича було викликано на «бесіду» до місцевого відділу СБУ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ з посиланням на сайт Юридичного відділу УПЦ.

Протоієрей Віталій Кемінь розповів про те, як проходила зустріч, які питання ставили і з якого, власне, приводу священиків Української Православної Церкви викликали до себе працівники Служби безпеки України.

«Сьогодні вранці, о 7:50, мені зателефонували з СБУ і сказали, що запрошують на розмову, — зазначив отець Віталій. — На моє запитання, чи це офіційне запрошення, вони відповіли, що розмова приватна. Юриста порадили також не брати, оскільки хочуть поспілкуватися “тет-а-тет”».

Як виявилося, приводом для бесіди стала напружена ситуація навколо храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селищі Ясіня. Тож, в іншій кімнаті спілкувалися і з настоятелем цієї церкви протоієреєм Олександром Гаспаровичем, повідомив отець-благочинний.

Перш за все, працівники СБУ запропонували священнослужителям погодитися на почергові богослужіння з представниками «ПЦУ», коли не вдалося дійти згоди з цього приводу, почали бесідувати на теми більш загального характеру.

Як повідомили в прес-службі єпархії, захопити храм релігійної громади УПЦ прихильники «ПЦУ» намагаються з 17 лютого 2019 року, однак парафіяни і духовенство дають їм рішучу відсіч. 

Як розповів благочинний Ясінянського округу, на питання, чи ви перейдете в «ПЦУ», він відповів схвально: «Тоді вони мене запитали: «І коли ж це станеться?». «Коли перейде Митрополит Онуфрій, митрополит Сергій і митрополит Марк», — кажу. Те ж саме питали і в настоятеля храму».

Цікавило працівників служби безпеки й те, чому священнослужителі не визнають канонічності «ПЦУ».

«Коли я відповів, що не визнаємо, як і вся світова православна спільнота, то вони виявили неабияку обізнаність у церковних справах і запитали, а що не так було під час інтронізації Епіфанія. Довелося нагадати, що не було там жодного представника Помісної Православної Церкви, окрім Константинопольської».

Священик зафіксував, що усього «бесіда» тривала годину і двадцять хвилин. Ще на початку розмови він підкреслив, що оскільки зустріч не офіційна, то й підписувати ніяких паперів не буде, а про її зміст повідомить керуючого єпархією та Синодальний юридичний відділ УПЦ.

Нагадаємо, на Закарпатті розгорівся конфлікт між представниками ПЦУ та УПЦ.

Читайте на ГК:Без паски і шовдаря, але з дивними замінниками: як закарпатка святкувала Великдень в одній із Європейських країн
Читайте на ГК:Небезпечна пожежа на Закарпатті: вогнеборці встигли врятували гараж та житловий будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Підкралася непомітно й "затягнула в полон": на Закарпатті невидима смерть ледь не забрала життя трьох дітей
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська