1. Новини Закарпаття
  2. >

Операція "Первоцвіт" на Закарпатті: наслідки 2019 року

25.02.2019 14:15 Суспільство

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області інформує!

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області інформує!

З метою захисту та відтворення ранньоквітучих видів рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення, Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області щороку у весняно-літній період проводиться операція “Первоцвіт”.

Відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України розроблено комплексний план заходів, створено робочі групи. До перевірок та рейдів держінспектори з охорони навколишнього природного середовища залучатимуть представників Національної поліції, лісової охорони, представників органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням видів рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, громадських організацій та громадських інспекторів з охорони довкілля. Найбільш ретельна робота буде зосереджена у місцях збору, транспортування та торгівлі первоцвітами.

На території Закарпатської області із числа ранньоквітучих червонокнижних видів рослин зростають: Шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, еритроній собачий зуб (кандик), білоцвіт літній та сон Шерфеля. Декоративність та ранній період цвітіння рослин призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Мова йде, про вивіз їх у великі міста Україні та за кордон.

Інформуємо, що згідно постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить:

- підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) — 62 грн.;

- білоцвіта весняного — 62 грн.;

- шафрана Гейфеля — 62 грн.;

- білоцвіта літнього — 49 грн.;

- сон Шерфеля — 37 грн.

- еритроній собачий зуб — 37 грн.

Відповідно до ст. 88-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

За погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян від 340 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від 510 до 850 гривень з конфіскацією незаконно добутого.

Статтею 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” визначено, що незаконно добуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області звертається до всіх краян з проханням не зривати червонокнижні види рослин та бережно ставитись до природи нашого рідного краю, повідомляє Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

Нагадаємо, у Хусті провели "травмонебезпечну" бесіду з місцевими будівельниками

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська