1. Новини Закарпаття
  2. >

Виші Закарпаття долучились до правопросвітницької кампанії #СтопБулінг

21.02.2019 14:58 Суспільство

Вчора представник Закарпатської юстиції Владислав Товтин відвідав Природничо-гуманітарний коледж УжНУ, щоб розповісти студентам про новації законодавства у сфері протидії булінгу.

Вчора представник Закарпатської юстиції Владислав Товтин відвідав Природничо-гуманітарний коледж УжНУ, щоб розповісти студентам про новації законодавства у сфері протидії булінгу.

У ході зустрічі представник Закарпатської юстиції Владислав Товтин розповів першокурсникам про основні положення закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». А саме, наголосив, що наразі відповідальність передбачена не тільки за вчинення, але й за приховування випадків цькування. Окрім цього, Законом передбачений обов’язок керівників шкіл контролювати процес виконання заходів по протидії булінгу у своїй школі, розглядати заяви про випадки цькування від учителів та батьків.

Молодь дізналась, що булінг каратиметься штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. Якщо цькування вчинене повторно або групою людей, покарання тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

У разі вчинення правопорушення малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, на їхніх батьків або опікунів накладається штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Надзвичайно вразив студентів соціальний відеоролик «Стоп булінг», який викликав жваве обговорення серед молоді.

Наприкінці заходу фахівець Закарпатської юстиції розповів, що в Україні усі діти мають право на безкоштовного адвоката, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Крім того, працює Національна дитяча «гаряча лінія» за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) і безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільного). Також, усі охочі можуть безпосередньо звернутися за допомогою до центрів та бюро правової допомоги або ж зателефонувати до контакт-центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), повідомляє Головне теруправління юстиції у Закарпатській області.

Нагадаємо, в Ужгородському СІЗО працюватиме спеціальна виборча дільниця

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська