1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті відновлять пішохідний маршрут, прокладений ще за часів Чехословаччини

12.02.2019 08:38 Суспільство

Цей маршрут вважався найдовшим у всьому Карпатському регіоні. Охоплюючи природні ландшафти, архітектурні та історичні пам’ятки, він простягався на 343 кілометри.

Цей маршрут вважався найдовшим у всьому Карпатському регіоні. Охоплюючи природні ландшафти, архітектурні та історичні пам’ятки, він простягався на 343 кілометри.

У наші дні маршрут описав краєзнавець автор туристського путівника Олег Ямалов. На практиці ж узялися за відновлення найдовшої карпатської стежки лісівники й активісти до 100-річчя з дня її заснування. Маршрут прокладено шляхами різної категорії складності, він охоплює найбільші гірські вершини Карпат Говерлу, Петрос, Близниці, Піп Іван, мальовничі полонини Руни, Боржави і Бужори. Працівники Воловецького держлісгоспу цього року планують облаштувати 57-кілометровий відрізок давнього шляху.

Відновлений пішохідний маршрут у Карпатах дасть змогу оглянути прекрасні природні ландшафти, архітектурні та історичні пам’ятки.

Планування роботи, яку ведуть лісівники разом із громадськими активістами і краєзнавцями, відбулося на зустрічі голови обласного управління лісомисливського господарства Валерія Мурги з головою громадської організації «Регіональна туристична організація Закарпаття» Валентином Волошиним та керівником туристичного товариства «Карпатські стежки» Олександром Бурсановим.

Валерій Мурга повідомив, що зусиллями працівників лісового господарства облаштовано 240 рекреаційних пунктів та місць відпочинку. Багато з них розташовано саме вздовж цієї карпатської стежки. Лісогосподарства «Великобичківське», «Брустурянське», «Свалявське», «Ясінянське», «Мукачівське», «Берегівське» створили найбільшу кількість стаціонарних місць відпочинку. В мапу маршруту ввійдуть і форелеві господарства, що їх теж утримують держлісгоспи.

Робота триває і в інших напрямах: маркуванні туристських маршрутів, будівництві лісових і мисливських будиночків, формуванні карт-схем для туристів із позначками, де можна зупинитися, набрати води тощо. Про важливість таких місць відпочинку в горах свідчать нещодавні події, пов’язані з порятунком туристів, які заблукали в горах, пише Василь БЕДЗІР, Урядовий кур’єр.

Нагадаємо про туризм і децентралізація: як українці відкривають для себе країну

Читайте на ГК:Закарпатців залишать надовго без електроенергії: в яких районах будуть відключення?
Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська