1. Новини Закарпаття
  2. >

Борги за газ із закарпатців вибиватимуть колектори

28.01.2019 19:28 Суспільство

Нардепи хочуть продати борги НАК "Нафтогаз". Сума боргу споживачів перед компанією - 29 мільярдів гривень.

Нардепи хочуть продати борги НАК

Законопроект №9500, в якому вказані такі зміни було внесено депутатом від "Народного фронту" Тетяною Чорновіл.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що 18,5 мільярда гривень з усієї суми заборгованості припадає на частку облгазів. Тому авто законопроекту пропонує продати права вимоги щодо боргів кінцевих споживачів і постачальників по ПСО-зобов'язаннями третьої сторони. У своїй пропозиції нардеп посилається на закон "Про стабілізацію фінансового стану" Нафтогазу ".

"Звичайно, за цим хтось стоїть. У пояснювальній записці використовуються характерні фрази, які зазвичай вживаються в звітах" Нафтогазу ", там і потрібно шукати джерело", - вважає директор спеціальних проектів в Науково-технічний центр "Психея" Геннадій Рябцев.

Такі спроби вже були раніше. Тоді ініціатором продажу боргів виступав сам "Нафтогаз".

"Така ініціатива вже була раніше. Продаж боргів на аукціонах намагався протягнути сам" Нафтогаз "ще в 2014 році, тоді передбачався 70% дисконт. Я не думаю, що Чорновіл справжній автор проекту, очевидно, що їй його" підказали ". Швидше за все, це зроблено з подачі "Нафтогазу", - зазначив експерт в сфері енергетики Валентин Землянський.

Експерти допускають, що частина боргу була створена штучно.

"Частина цих боргів штучно створені за схемами небалансу. Із суми заборгованості майже в 20 млрд грн. Самі облгази визнають лише близько 7 млрд грн., Але все інше - намальовано в звітах" Нафтогазу ". Звичайно, якщо спробувати ці борги продати на аукціоні, то можна таким чином їх в певному сенсі фінансово "легалізувати" через якусь компанію, яка, як банкомат, видасть гроші ", - розповів співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Допускається, що фірма, яка купить борги "Нафтогазу", буде створена штучно.

"По всій видимості, вже є схема продати ці борги по дисконту, я думаю, приблизно в 50%, але які конкретно компанії будуть включатися гру, побачимо пізніше. Перш за аналогічною схемою вже намагалися скупити борги компанії" Вугілля України ". Тепер її хочуть застосувати до "Нафтогазу", - додав Корольчук.

Експерти вважають, що законопроект на першому етапі допоможе його ініціаторам отримати контроль над облгазами. А вже на другому етапі може початися боротьба за борги українців.

"ТКЕ, як правило, контролюються місцевою владою, так що цілком можливо, що ще розгорнеться боротьба і за них на регіональному рівні. На першому етапі населення чіпати не будуть, для ініціаторів законопроекту це поки неактуально. Але в будь-якому випадку розпродаж боргів є досить зручним інструментом по роботі з боржниками і в побутовому секторі. Не виключено, що згодом можуть підключитися колекторські структури, які будуть кошмарити приватників ", - пояснив Валентин Землянський.

При цьому, експерти вважають, що перед виборами борги з населення вибивати не будуть, повідомляє Бізнес.Медіа.

Нагадаємо, скільки закарпатці боргують за спожиті воду, газ та електроенергію

Читайте на ГК:Стане спекотніше: якою буде температура  в Україні 7 квітня
Читайте на ГК:Гороскоп на 7 квітня для всіх знаків Зодіаку: кому потрібно тримати себе в руках
Читайте на ГК:В Україні знову може подорожчати електроенергія, — Галущенко
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська