1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Неповнолітнім злочинцям даватимуть другий шанс

23.01.2019 12:56

Приблизно три з чотирьох неповнолітніх правопорушників, які скоїли злочин вперше, повторюють його знову. За роки неволі вони стають частиною кримінального світу.

Проте у таких малолітніх порушників з’явився шанс уникнути ув’язнення, - пише видання ictv.ua. Міністерство юстиції спільно з Генеральною прокуратурою України та дитячим фондом ЮНІСЕФ розробили програму відновлення. Пілотна програма триватиме протягом півроку у шести областях України: Донецькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській.

За даними Генеральної прокуратури, в Україні лише за минулий рік нетяжких правопорушень, скоєних малолітніми, було зафіксовано 2,5 тисячі. Наприклад, до прийняття програми, якщо 16-річний підліток вкрав гаманець, йому загрожувало до 3 років ув’язнення. Зараз – у разі примирення сторін, кримінальне провадження буде закрито. При цьому досудове розслідування все одно проведуть, після чого справу передадуть прокурору, який запропонує безоплатну правову допомогу потерпілому та порушнику.

«Спеціально навчені адвокати, які є медіаторами між дитиною та потерпілою особою пропонують мирову угоду, яка передбачає спеціальний комплекс заходів, які будуть впроваджені до цієї дитини», – зазначила заступник Міністра юстиції Олена Сукманова.

Щоправда, експерти застерігають, що адвокати можуть бути не зацікавлені мирити сторони.

«Тобто це професійні адвокати, які насправді навчалися шукати певні прогалини або не відповідності у самій процедурі, захищати права їхніх клієнтів, якщо вони були порушені. А зараз їм відводиться нова роль – медіатора. Тобто абсолютно незацікавленої сторони, яка має бути між потерпілим і обвинуваченим», –повідомив віце-президент Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» Олексій Лазаренко.

За словами експерта, досудове розслідування триває приблизно два місяці, а може й більше. Через те, що розслідування все одно будуть проводити, малолітнього підозрюваного будуть викликати на допити та слідчі дії.

Перші спроби ввести такі програми по відношенню до дітей відбулися у 2007 році в рамках попередньої редакції Кримінально-процесуального кодексу. Наразі позитивний бік цього наказу у тому, щоб зрушили процедуру з мертвої точки. Очікуємо, що після закінчення пілотного проекту, будуть зроблені висновки та прийняті зміни.

Нагадаємо, що набої до автомата та холодну зброю знайшла поліція у жителя села Довге.

Читайте на ГК:"Обмежено придатних" поділять на різні ступені придатності: відомо на кого з них чекає ВЛК
Читайте на ГК:Це справа честі: Дмитро Кулеба зробив заяву про повернення військовозобов'язаних чоловіків до України
Читайте на ГК:Коли та для чого призначають комп’ютерну томографію