1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Закарпатті до вже звичних качок додалися ще й водяні курочки (ФОТО, ВІДЕО)

14.01.2019 15:07 0 Суспільство

На замерзлій Верке на Берегівщині з’явилося багато водяних курочок. Цих птахів можна було спостерігати на Верке й раніше, але вони переважно ховалися в очереті..

Нині ж багато пташок, не ховаючись, розгулюють замерзлою річкою, зокрема, навпроти школи № 6. Фахівці зі спільноти «Птахи України» підтвердили – це курочка водяна.

Курочка водяна (Gallinula chloropus) — невеликий водоплавний птах з родини пастушкових, широко поширений на всіх материках, за винятком Австралії і Антарктиди. Типовий мешканець різноманітних водойм зі стоячою або проточною водою і заболоченими, зарослими берегами. Зазвичай веде прихований спосіб життя — не дивлячись на велику поширеність, цю птицю буває важко побачити в дикій природі. Проте, в густонаселених районах Європи птахи часто звикають до присутності людини. Наукову назву птаха можна перекласти з латинської як «зеленонога курочка».

Водяна курка — зазвичай мовчазний птах, проте здатен видавати ряд гучних і різких звуків. Місця існування пов'язані з природними або штучними прісноводними (рідко солонуватими) водоймами з берегами, що зарослі очеретом, рогозом, осокою або іншими водними та навколо водними рослинами. Водоймище може бути як велике за розміром, так і невелике, а вода в ньому як проточна, так і стояча. Перевагу віддає заболоченим берегам з ряскою на воді і заростям чагарника (наприклад, верби) на суші.

Водяні курочки уникають спільноти інших птахів, зокрема того ж виду. Лише під час зимової міграції вони можуть тимчасово скупчуватися в одному місці до 20 (рідко до 50) пар, але навіть в цьому випадку зберігають між собою дистанцію 1-5 м. Раціон водяної курочки дуже різноманітний і включає в себе як тваринну, так і рослинну їжу. На глибині зрідка пірнає, проте під водою в горизонтальному напрямі майже не плаває. На суші скльовує насіння прибережних трав або ягоди дерев і чагарників. Також ловить низьколетячих комах.

Харчуються водяні курочки молодими пагонами водних або навколоводних трав'янистих рослин (очерет, тростина, осока, лататтєві тощо.), водоростями, злаками, листям і ягодами напівчагарників (горобина, обліпиха, шипшина тощо), безхребетними тваринами (комахи і їх личинки, павукоподібні, дощові хробаки, равлики), молюсками і земноводними (пуголовки), інформує "Берегово today".

Нагадаємо, на Закарпатті потужний снігопад залишив без електрики півтора десятка населених пунктів.

Читайте на ГК:Нічна пожежа на Закарпатті: сім’я врятувалася в останню мить (ФОТО)
Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
 
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська