1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Міжгірщині оголошено конкурс на кращий проект пам'ятника "Бокораш" (ФОТО)

11.01.2019 11:56 Суспільство

Синевирська сільрада запрошує всіх бажаючих взяти участь у історико-культурному конкурсі.

Синевирською сільською радою оголошено конкурс на найкращий ескізний проект пам’ятника (монументу) історико-культурного значення “Бокораш”.

“Конкурс проводиться з метою визначення найкращої архітектурно-планувальної, інженерно-технічної проектної пропозиції, ідеї і концепції зі створення ескізу пам’ятника (монументу) історико-культурного значення “Бокораш”, спорудження якого заплановано у мальовничому місці біля берегів ріки Тереблі у селі Синевир, в житловому масиві «Товчка», навпроти туристичного комплексу заводу «Буревісник»”, – йдеться у повідомленні.

Конкурс проводиться в наступні етапи та строки:

1 етап – подача заявок на участь у конкурсі та конкурсних робіт – з 01.01.2019 по 15.02.2019;

2 етап – перевірка конкурсних робіт на відповідність заявленим вимогам – з 18.02.2019 по 28.02.2019;

3 етап – обговорення конкурсних робіт та обрання із поданих конкурсних робіт найкращих – з 04.03.2019 по 07.03.2019;

4 етап – підбиття підсумків конкурсу та оголошення переможця – 11.03.2019;

5 етап – затвердження результатів конкурсу Синевирською сільською радою – протягом місяця з дня підбиття підсумків конкурсу.

Також зазначається, що основними завданнями конкурсу є: поширення інформації про Синевир як культурний, історичний та туристичний центр Закарпаття; популяризація Синевира як центру еколого-освітнього відпочинку на українській та міжнародній туристичній арені; утвердження ідеї, що Синевир є краєм легендарних бокорашів; пробудження у мешканців територіальної громади Синевира почуття патріотизму, поваги та любові до отчого краю, своєї історії.

Переможець у конкурсі на найкращий ескізний проект пам’ятника (монументу) історико-культурного значення “Бокораш” одержує грошову винагороду у сумі 10000 (десять тисяч) гривень.

Конкурсні роботи подаються або надсилаються поштою до Виконавчого комітету Синевирської сільської ради на адресу: с. Синевир, 1066, Міжгірський р–н, Закарпатська обл., 90041.

Конкурсні роботи, що подаються в електронному вигляді, надсилаються на електронну скриньку rada@synevyr.org.ua з поміткою у назві теми листа “Ескіз пам’ятника (монументу) “Бокораш”.

Порядок, строки та умови проведення конкурсу на створення ескізу пам’ятника (монументу) історико-культурного значення “Бокораш”, вимоги до його учасників, вимоги до конкурсних робіт, розмір грошової винагороди переможцю визначені у Положенні про проведення відкритого конкурсу на найкращий ескізний проект пам’ятника (монументу) історико-культурного значення “Бокораш”, затвердженому рішенням Синевирської сільської ради від  22.12.2018 № 9.

Місцева рада готова виділити на реалізацію вказаного проекту 100 (сто) тисяч гривень, однак цих коштів явно недостатньо для повноцінного втілення проекту в життя, відтак, триває робота із пошуку грантів та залучення меценатів.

Одним із перших проект із спорудження пам’ятника (монументу) історико-культурного значення “Бокораш” погодився підтримувати Благодійний Фонд “СИНЕВИР”.

Детальніше про цей проект та бокораське ремесло можна дізнатися на сайті БФ “СИНЕВИР”. Представниками БФ “СИНЕВИР” підготовлено детальну інформацію про історію зародження бокораської професії,  історію заснування Музею лісу і сплаву на Чорній Ріці, бокорашів-плотогонів, процес сплаву лісу. Водночас вказаний ресурс наповнений історичними світлинами та відеоматеріалами по згаданій тематиці та містить зразки скульптур та пам’ятників бокорашам в інших країнах Європи.

Організатори конкурсу переконані, що у зв’язку з виділенням Міністерством екології та природних ресурсів коштів на відновлення греблі на Чорній Ріці (комплексу Музею лісу і сплаву) спорудження пам’ятника історико-культурного значення “Бокораш” на території Національного природного парку “Синевир” позитивно вплине на розвиток туристичної галузі у регіоні, популяризицію еколого-освітнього відпочинку. Крім того, за їх словами, реалізація цього проекту сприятиме збереженню культурної та історичної спадщини закарпатців, інформує “Перший.com.ua“ з посиланням на прес-службу Синевирської  сільської ради.

 Нагадаємо, в мережі показали роботу закарпатських бокорашів.

Читайте на ГК:Мальовничу Колочаву показали з висоти пташиного польоту ВІДЕО
Читайте на ГК:На Міжгірщині горів житловий будинок
Читайте на ГК:На високогір’ї Міжгірщини доглядають плантацію лікарських чаїв (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus