1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

До уваги закарпатських заробітчан: у Польщі підняли мінімалку - можна заробити від 100 гривень за годину

09.01.2019 21:55 Суспільство ВАЖЛИВО

Здається, цього року ще більше туристів приїде з України в Польщу.

У сусідній Польщі відтепер працівники з низькою кваліфікацією отримують підвищену зарплатню.

Після сплати усіх податків, працівник "чистими" на руки отримує 1634 злотих, або 12020 гривень. Такі підвищення діють з нового року. Про це повідомляють "Вести" з посиланням на розпорядження уряду Польщі. 

Зазначається, що з початку 2019 року мінімальна зарплата в Польщі зросла до 2250 злотих або 16550 грн за курсом, що на 7,1% (150 злотих) більше, ніж в попередньому році. 

Польський Кабмін окрім мінімальних місячних окладів, також переглянув і погодинні ставки.

"З 1 січня 2019 року мінімальна валова ставка становить 14,7 злотих за годину, тобто близько 100 грн. "Чистими" після сплати податків це становить близько 10,7 злотих за годину, або ж 73-74 грн", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що встановлена ​​законодавчо мінімальна зарплата, як помісячна, так і погодинна, не поширюється на цивільно-правові договори. Наприклад, на договори по комісійній оплаті праці.

"Працівники, які мають оклад на рівні мінімальної зарплати, працюють повний робочий день. У разі неповної зайнятості (неповний робочий день, 1/4 часу) мінімальна заробітна плата вираховується пропорційно до відпрацьованого часу," -повідомляється.

Також підвищення мінімалки позитивно відзначиться на розмірі вихідної допомоги у разі звільнення працівника. Тепер роботодавець зобов'язаний буде видавати не більше 15 мінімальних валових зарплат, тобто 33750 злотих (248,3 тис. грн).

"У Польщі за невиплату належної зарплати Національна інспекція праці може оштрафувати роботодавця на суму від 1 тисячі до 30 тисяч злотих", - зазначається.

Нагадаємо, що у Польщі панікують через масовий від'їзд українських заробітчан.

Читайте на ГК:У Польщі панікують через масовий від'їзд українських заробітчан
Читайте на ГК:Український злочинний "квартет" затримали в сусідів Закарпаття
Читайте на ГК:П'ятеро дівчат загинули в пожежі у квест-кімнаті в Польщі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus