1. Новини Закарпаття
  2. >

Головний пенсійник Закарпаття розповіла, що очікує на її підопічних у 2019 році

09.01.2019 10:58 Суспільство

На сьогодні в Закарпатті проживає понад 274 тисячі пенсіонерів.

Як отримували закарпатці свої пенсії в році минулому, що їх чекає в році новому, розповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек:

— Цього року заплановано кілька перерахунків пенсій. Вже з 1 січня перераховано пенсії у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати особам, які досягли віку 65 років та мають необхідний страховий стаж. Отримали нові підвищені виплати і «військові» пенсіонери: колишнім військовослужбовцям з 1 січня 2019 року виплачуватимуться 75% суми підвищення пенсії. А пенсіонерам Міністерства внутрішніх справ України з 1 січня цього року виплачуватиметься частина відкладеної виплати за 2016 – 2017 роки, тобто  щомісяця вони отримуватимуть окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року.

З 1 березня, як я вже казала, планується провести «індексацію» пенсій. Тобто пенсіонерам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде підвищено пенсійні виплати відповідно до осучасненого середньомісячного заробітку, з якого проводиться нарахування пенсій.

Відтак з 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсій працювали та набули страховий стаж не менше 24 місяців після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. До речі, протягом 2019 року ще діятиме норма щодо можливості подання заяви на перерахунок пенсій особисто працюючим пенсіонером. З 2020 року такі перерахунки проводитимуться винятково в автоматичному режимі щороку з 1 квітня.

Ще два перерахунки пенсій заплановано цьогоріч у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб – із 1 липня та 1 грудня. Зростуть мінімальні пенсії за віком для непрацюючих, мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, жертвам нацистських переслідувань, особам з інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС, мінімальні пенсії шахтарям, у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців, зросте державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни та інше.

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Нагадаємо, Пенсійний фонд зацікавився зарплатами заробітчан.

Читайте на ГК:Черги в митних переходах на кордонах Закарпаття не спостерігаються
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Хмарно, часом сніг
Читайте на ГК:Блакитне волосся Кайлі Дженнер зачарувало Мережу (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus