1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Альтернативи не має: потрібно й надалі об’єднувати зусилля двох найбільших угорських організацій – Ласло Зубанич (ФОТО)

08.12.2018 23:38 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

 

Саме таке гасло було лейтмотивом чергового ХХІІ конгресу Демократичної спілки угорців України (УМДС), що відбувся в суботу в Берегові.

На звітно-виборному форумі головою УМДС на наступні чотири роки знову обрали викладача УжНУ, кандидата історичних наук Ласло Зубанича.

Зібрання завершилось прийняттям політичної заяви, в якій делегати закріпили основні положення нинішнього становища угорської національної спільноти в Україні, накреслили пріоритетні завдання на перспективу, засудили сьогоднішню практику української влади щодо утиску та звуження прав представників національних меншин, провокативні виступи проти них.

Серед головних викликів – об’єднання зусиль двох найвпливовіших угорських організацій країни, спільна боротьба за збереження прав і свобод та захист інтересів угорської спільноти, що проживає в Україні, створення гідних умов для того, щоб молодь, інтелігенція, кваліфіковані та інші працівники не виїжджали в пошуках кращої долі за кордон, а залишались жити й трудитись на землі, де народились.

Про це говорив у звітній доповіді Ласло Зубанич, перший заступник голови обласної ради, віце-очільник крайового осередку КМКС Йожеф Борто, керівник Національної ради УМДС Шандор Шпеник, інші виступаючі.

Аналізуючи спільну діяльність КМКС та УМДС, Йожеф Борто наголосив:

“Нам потрібно там, де раніше копали рівчаки між двома організаціями, нині будувати мости, де зводились стіни між ними – зруйнувати їх, і діяти спільно на благо всієї угорської громади.”

Ці слова зал зустрів оплесками.

На конгресі з вітальною промовою виступила уповноважена прем’єр-міністра Угорщини, колишній спікер Угорського парламенту Каталін Сілі. Вона передала найщиріші побажання делегатам форуму, а в їх особі всім закарпатцям від віце-прем’єр-міністра Жолта Шем’єна та держсекретаря з питань національної політики Яноша Арпада Потапі.

“Проживи цікаві часи” – нагадала одне з китайських проклять високопосадовець. На її думку, закарпатські угорці, на жаль, зараз саме в такому періоді: замість того, аби після 27 років проголошення Україною незалежності говорити про форми самоутвердження, маємо справу з утисками прав національних меншин, провокативними виступами проти їх представників, масовою міграцією закарпатців за кордон.

Промовець закликала КМКС та УМДС спільно працювати над тим, щоб краяни залишались на рідній землі, аби саме тут бачили особисте майбутнє.

Нині УМДС має первинні осередки у 19 областях України, 14 з них були представлені на конгресі. Загалом у роботі форуму взяли участь 254 делегати.

Нагадаємо, що Угорщина профінансувала повну модернізацію амбулаторії сiмейної медицини в Берегові.

Читайте на ГК:На берегівській сцені вирувало море почуттів (ФОТО)
Читайте на ГК:В Закарпатті спостерігаються черги на кордоні з Угорщиною (ФОТО)
Читайте на ГК:Заслужений артист України Олександр Садварій співав у Берегові (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus