1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Закарпатті створять заповідник старовинних замків краю

05.12.2018 16:37 Суспільство

З такою ініціативою виступила комісія з питань законності правопорядку, майна та приватизації регламенту Закарпатської обласної ради.

Сьогодні, 5 грудня, в Закарпатській ОДА засідала комісія з питань законності правопорядку, майна та приватизації регламенту під головуванням Віктора Русина.

У роботі комісії взяли участь обласні обранці - Іван Чубирко, Іван Куцина, Василь Куцин та Олексій Баранюк, а також заступник голови облради Петро Грицик, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, начальник Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради Юлія Малик, очільники підрозділів ОДА.

З-поміж питань, які обговорили, було «Про утворення комунального закладу «Замки Закарпаття» Закарпатської обласної ради.

За словами директора департаменту культури ОДА Оксани Бабунич, відповідно до рішення Закарпатської обласної ради від 27.09.2018 метою проекту є провадження культурно-освітньої, науково-дослідної діяльності у сфері охорони культурної спадщини та музейної справи. Але йшлося про грантовий проект, за яким Невицький замок одержить значне фінансування на реставраційні роботи.

Віктор Русин та члени комісії категорично висловилися проти створення нового закладу, адже на сьогодні діє комунальна установа «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради, яка напряму може здійснювати фінансування виділених грантових коштів та контролювати процес їх реалізації. Тож було запропоновано створити історико-архітектурний заповідник, до якого ввійдуть 14 замків Закарпаття, де науковці займатимуть виключно науковою роботою. Насамкінець зійшлися на тому, що дане питання потрібно доопрацювати та повторно внести на схвалення сесії облради, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Нагадаємо, що планують реалізувати на Закарпатті за наступні три роки.

Читайте на ГК:Кращих серед кращих визначить творче змагання учнівської молоді Закарпаття
Читайте на ГК:Про ситуацію на митних переходах Закарпаття з державами-сусідками по ЄС
Читайте на ГК:В Ужгороді засідала регіональна міжвідомча комісія з питань "рейдерства"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus