1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Фотоспогад про ГЕС на Тячівщині, зруйновану повенями

22.11.2018 11:08 Суспільство

Ця ГЕС у 60-х роках забезпечувала електроенергією села Усть-Чорна, Лопухово та Руська Мокра, а також Руськомокрянський лісопункт, Лопухівський лісозавод і Усть-Чорнянську ремонтно-механічну майстерню.

На цій світлині можна побачити, як наприкінці 50-х – початку 60-х років минулого століття на річці Брустурянка поблизу Усть-Чорної в урочищі Гук будували ліспромгоспну гідроелектростанцію. Світлина була зроблені молодою медпрацівницею Дубівської лікарні, яку в ті часи привозили у цю місцину на суботники.

Згадки про споруду зустрічаються у тогочасній місцевій пресі. Так, з газет можна дізнатись про те, що потужність Усть-Чорнянської ГЕС становила 300 кіловат. Станція забезпечувала електроенергією села Усть-Чорна, Лопухово та Руська Мокра, а також Руськомокрянський лісопункт, Лопухівський лісозавод і Усть-Чорнянську ремонтно-механічну майстерню.

З часом гідроелектростанція зазнала пошкоджень внаслідок повеней і не була відновлена. 

До речі, у 60-ті роки на Тячівщині були збудовані ГЕС і в інших селах, при колгоспах. У пресі є замітки про функціонування Калинівської та Ганичівської ГЕС, які давали струм не тільки для освітлення села, а й з допомогою електромоторів рухали колгоспні пилорами.  А водосховища на ГЕС були місцем відпочинку для селян, пише Tyachiv.com.ua.

Нагадаємо, слухання по МГЕС у Мукачеві зустріли вигуками "Геть" і "Ганьба".

Читайте на ГК:В селі на Тячівщині діє Музей історії та етнографії румунів Закарпаття
Читайте на ГК:Ще одне розшукуване Інтерполом авто знайшли на кордоні Закарпаття з ЄС (ФОТО)
Читайте на ГК:Прикордонне село Закарпаття багатше за відому Конча-Заспу (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus