1. Новини Закарпаття
  2. >

Пенсії закарпатцям-учасникам АТО призначатимуть достроково

20.11.2018 10:46 Суспільство ВАЖЛИВО

Таке рішення прийняв Верховний Суд.

Учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, мають право на дострокове призначення пенсії за віком, як учасники бойових дій з часу звернення. Такого висновку дійшов Верховний Суд, розглянувши позов до Пенсійного фонду.

"Громадянин України, який брав участь в АТО, забезпеченні її проведення й захисті незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України на територіях: м. Маріуполя Донецької області, Донецької області (сектор "Б"), в населених пунктах: м. Мар’їнці та м. Авдіївці Донецької області, є учасником бойових дій, звернувся до Пенсійного фонду із заявою про призначення йому достроково пенсії", – сказано в постанові суду.

Як відомо, Пенсійний фонд відмовив чоловікові у призначенні пенсії, оскільки "громадянин брав участь в антитерористичній операції, а не в бойових діях, отже не має права на призначення пенсії за віком згідно з п. 3 розд. XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Суд постановив, що українець у період з 18 березня 2015 року по 30 квітня 2015 року та з 10 травня 2015 року по 7 вересня 2015 року брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та захисті незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичній операції на території Донецької області в секторі "Б", в населених пунктах – м. Мар’їнці, м. Авдіївці Донецької області, і визнав протиправним рішення управління Пенсійного фонду України про відмову в призначенні громадянину пенсії за віком як учаснику бойових дій.

Суд зобов’язав відповідача призначити громадянину належну йому пенсію. Таким чином, дострокові пенсії за віком можуть бути призначені усім учасникам АТО, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року пенсії військових зростуть на 25%, повідомляє "Today".

Нагадаємо, в Ужгороді освячетили Меморіал загиблим воїнам АТО.

Читайте на ГК:На кордоні з Румунією контрабандистів залишили без великої партії цигарок
Читайте на ГК:Проект розвитку Українських Карпат буде готовий до вересня
Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (13 серпня для закарпатців і всього світу)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus