1. Суспільство

У Берегові в ЗУІ розпочалися Дні науки (ФОТО)

07.11.2018 08:45

Їх мета – надати ще більше можливостей талановитій молоді для розширення наукових знань, залучення її до дослідно-пошукової діяльності, виховання інтелектуально розвинутого підростаючого покоління.

Протягом чотирьох днів перед слухачами із змістовними лекціями та доповідями виступлять провідні науковці Угорщини, Румунії, України, в тому числі Закарпаття.

У вівторок своє бачення розвитку історичної науки в Карпатському басейні висвітлив професор Ужгородського національного університету Іван Мандрик. Він наводив цікаві факти з існування багатьох держав Європи, пояснив, для чого потрібно їх знати. Зокрема, доповідач говорив про численні революції, що відбувались за минулі століття в цих країнах, і до чого це призводило, називав перманентні повстання у Франції, Іспанії, Росії і в Україні. А от в Англії за всі роки існування відбулася лише одна революція, що і встановила діючий сьогодні в країні демократично-монархічний лад. Жодного повстання не було, приміром у Швейцарії, Швеції, Норвегії.

Сьогодні, 7 листопада, про інтеграцію комунікативних технічних засобів перед аудиторією говоритиме доктор Сегедського науково-дослідного інституту Огуз Келемен.

На слухачів чекають також лекції та діалоги з різних тем від професора Іштвана Черничко, докторів Дюли Фодора, Ілони Густі, Наталії Вароді із Закарпатського угорського інституту, а також провідних вчених УжНУ, Дебреценського університету, вищих навчальних закладів імені святого Іштвана та Лоранда Етвеша (Угорщина), фахівців Угорської Академії Наук.

“Створення даної установи започаткував ще у 1825 році знаний угорський політик і громадський діяч, письменник граф Іштван Сечені,- розповіла у вітальному слові на відкритті Днів науки виконавчий директор благодійного фонду “Геніус” Наталія Вароді – одна із організаторів заходу.- Він запропонував щорічний внесок у розмірі 60 тисяч форинтів на створення Угорського наукового товариства, яке відтак переросло в Академію”.

Сечені підтримали інші прогресивні діячі того часу й незабаром статутний фонд Товариства подвоївся і становив 120 тисяч форинтів.

В Угорщині День науки офіційно відзначають з 1997 року, а з 2003-го парламент визнав його всенародним святом.

У Берегові Дні науки завершаться 9 листопада ювілейною ХУ конференцією молодих угорських дослідників (FKMK).

Нагадаємо, що в Ужгороді буде виступати «Vivienne Mort».

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)