1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді побачив світ навчальний посібник “Лісовий буквар”

05.11.2018 08:56 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Його автор – кандидат наук, доцент, викладач кафедри географії Ужгородського національного університету Фелікс Гербут.

У посібнику викладено матеріал про ліс, його будову, екологію і використання в повному обсязі для учнів, які проходять курс навчання за програмою шкільних лісництв. Буквар може стати корисним для вчителів біологічного спрямування та інших осіб, зацікавлених лісовою справою, а також працівників лісу.

У книзі детально описується відношення деревних рослин до умов природного середовища, з чого складаються ліси, що вони нам дають, як їх вирощують, як потрібно доглядати за ними.

Посібник проілюстрований малюнками дітей про природу, багатства лісу, ставлення людей до нього. Він розрахований в першу чергу саме на підростаюче покоління, що стоїть перед вибором професії. Можливо, ознайомившись із змістом “Буквара”, багато-хто виявить бажання обрати собі фах лісівника. Останній – надзвичайно багатогранний, він складається з великої кількості природознавчих наук, розвиває вміння пізнавати й цінувати одне з наших найбільших багатств – ліс, надає можливість примножувати й оберігати його.

Беззаперечно відомо, що існування людини пов’язано з природним середовищем і завдячуючи самовідтворенню її складових, ми отримуємо необхідні продукти для свого існування. Ліс є однією із складових даного процесу. Особа, що присвятить себе цій сфері, стає мешканцем і патріотом часточки землі, яка називається лісом, вона творить на ній майбутнє, залишає пам’ять про себе в молодих деревах, дичині, флорі та фауні.

Знаний поет України Максим Рильський у посвяті одному з найвидатніших учених-лісівників академіку П.С.Погребняку написав такі слова:

Той хто любить паростки кленові,

Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїш людської любові,

Бо живе й працює для століть.

І це справді так. Нині в лісогосподарствах Закарпаття трудяться сотні охоронців лісу, які прагнуть залишити нащадкам його багатства. Прикметно, що галузь поступово відроджується, у ній з’явилось чимало ентузіастів, котрі мають намір відродити запущені масиви й привабливість Карпатських дібров. Для тих, хто захоче поповнити їх ряди, посібник “Лісовий буквар” слугуватиме хорошим дороговказом.

Нагадаємо, що астролог розповів про сприятливі періоди та небезпеки листопада для закарпатців.

Читайте на ГК:В Ужгороді ремонт на площі Петефі: Патрульні нагадують про зміну руху транспорту (ВІДЕО)
Читайте на ГК:МП "Ужгород" та "Лужанка": Балуєв розповів про реконструкції митних постів
Читайте на ГК:Потрібна допомога: Неповнолітній ужгородець-сирота дізнався про страшний діагноз – рак (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus