1. Новини Закарпаття
  2. >

Учені з'ясували, як ходили і дихали неандертальці

03.11.2018 21:25 Суспільство

Хребет стародавньої людини виявився "втопленим" у грудну клітку глибше, ніж у сучасних людей, ребра внизу розширювалися, а поперекового вигину не було.

Хребет стародавньої людини виявився

Міжнародна команда дослідників реконструювала грудну клітку неандертальця і ​​з'ясувала, як давній родич людини ходив і дихав. Отримані дані показують, що неандертальці не ходили згорбившись, як вважалося раніше, пише Science Alert

Антрополог Патриція Крамер із колегами вивчала останки Мойсея - неандертальця, який був знайдений у Печері Кебара в Ізраїлі у 1983 році. Завдяки унікальним умовам поховання його скелет зберігся в майже непошкодженому вигляді. Команда зосередила свої дослідження на ділянці тіла, яка включає грудну клітку, хребет і порожнину для серця і легенів. Ця частина тіла має особливе значення, оскільки може повідомити про дихання і рівновагу. 

Хребет стародавньої людини виявився "втопленим" у грудну клітку глибше, ніж у сучасних людей, ребра внизу розширювалися, а поперекового вигину не було. Як вважають дослідники, з таким хребтом неандертальці могли ходити тільки прямо, а дуже широка грудна клітка прикривала об'ємні легені.

Значить, неандертальці дихали глибше, споживаючи більше кисню.

"Широка внизу грудна клітка неандертальців і горизонтальне розміщення ребер свідчать про те, що неандертальці більше покладалися на свою діафрагму для дихання", - пояснює один з авторів дослідження, Елла Бін з Університету Тель-Авіва. 

Виявлені особливості робили неандертальців сильнішими і витривалішими - дозволяли ефективніше використовувати м'язи за рахунок вродженої здатності споживати більше кисню.

Читайте на ГК:Не зміг подолати Covid-19: помер чоловік, який хворів 613 днів
Читайте на ГК:Українських біженців попереджають про зміни: відомо які нововведення запроваджує одна з країн
Читайте на ГК:Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули нову історичну межу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська