1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Румунські угорці започатковують серед молоді конкурс “Хто краще знає основоположні принципи економіки” (ФОТО)

24.10.2018 17:57 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

 

Громадська організація “Pénzmágnes” (“Грошовий магніт”) з Румунії вже шостий рік поспіль проводить це змагання серед учнів угоромовних шкіл Карпатського басейну.

Вперше до них залучають школярів Закарпаття.

Про це на прес-конференції в консульстві Угорщини в Берегові інформував журналістів ініціатор конкурсу, банкір за фахом Ласло Бітоі.

“Його суть полягає в тому, щоб залучити юнь до пізнання головних принципів сучасної економіки, які однаково діють у всіх країнах світу,- пояснив Ласло Бітоі.- З цією метою оголосили конкурс серед школярів угоромовних шкіл з непоганим призовим фондом. За перше місце вручаємо 500, друге – 300 і третє – 200 євро. Як на мене, відмінний стимул для участі у змаганні.”

Конкурс проходить у два етапи (до цього часу треба зареєструватись на сайті www.penzmagnes.ro – до 29 жовтня). Перший відбувається 30 жовтня в онлайн-режимі: протягом години необхідно відповісти на десяток тестових запитань з основ економіки. 20 учасників, які правильно й найбільш широко виконають вправи, виступлять у фінальній частині змагань в Коложварі (Румунія). Перебування там і харчування повністю фінансують організатори.

Ряд слушних пропозицій стосовно вдосконалення параметрів та умов конкурсу внесли голова Закарпатської спілки угорських жінок-підприємців Юдіта Петеі та заступник керівника обласної організації підприємців краю Габор Потокі.

“Предмет з основ економіки, на жаль, відсутній у нинішніх навчальних програмах,- наголосила пані Юдіта.- Хоча він вкрай доцільний, бо теперішня молодь не підготовлена до сучасних реалій, насамперед щодо їх економічних аспектів. А даний конкурс дає можливість пізнати, скажімо, як заощаджувати гроші, як їх краще накопичувати, куди варто вкладати, як здійснювати різні банківські операції, що таке акції, цінні папери і таке інше.”

Колишній педагог висловила також думку, що непогано б організувати подібне вивчення основ сучасної економіки для дорослих підприємців, які в силу тих чи інших причин своєчасно не мали змоги оволодіти принципами новітнього господарювання.

З цим погодився і Габор Потокі, котрий зауважив, що інколи й специфічна термінологія, якою користуються підприємці, здавалось би одномовних регіонів, відрізняється одна від одної, а тому вартувало б привести її до спільного знаменника.

Підсумки зустрічі підбив Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, який раніше працював на подібній посаді в Коложварі. Він відмітив, що обмін думками був надзвичайно корисним, навіть вийшов за рамки обумовленої проблематики прес-конференції.

“Всі пропозиції, що прозвучали, візьмемо до уваги і в міру можливостей намагатимемось сприяти в їх реалізації,”- запевнив керівник дипломатичної установи.

Нагадаємо, що Угорщина подвоїть соціальний пакет для закарпатців.

Читайте на ГК:Сороса звинуватили у фінансуванні протестів у Стамбулі у 2013 році
Читайте на ГК:В Угорщині сталася пожежа на великому газосховищі, вогонь поки не загасили
Читайте на ГК:В Угорщині заперечують, що нового посла викликали в МЗС України через заяви Орбана
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus