1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

«Місто без СО2»: в Ужгороді діти створюватимуть місто майбутнього та саджатимуть дерева

349
Суспільство Закарпаття

«Місто без СО2»: в Ужгороді діти створюватимуть місто майбутнього та саджатимуть дерева.

«Місто без СО2»: в Ужгороді діти створюватимуть місто майбутнього та саджатимуть дерева

Ужгород – одне з перших міст Закарпаття, яке долучилось у 2016 році до такої ініціативи Європейського союзу як Угода мерів, що є дієвим інструментом з системної роботи над скороченням викидів вуглекислого газу, розширення використання поновлювальних джерел енергії, підвищення якості життя і зменшенням шкідливого впливу на довкілля. Підписавши Угоду мерів, Ужгород зобов’язуєтьсязменшити в місті до 2030 року на 30% викиди парникових газів в атмосферу. В рамках цих зобов'язань вже розроблено і затверджено План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста.

Акція «Місто без СО2» проводиться в Ужгороді вперше. Заходи акції, в першу, чергу зорієнтовані на підростаюче покоління. Молодь, яка вже сьогодні проявляє інтерес до проблем екології, змін клімату, відновлюваних джерел енергії і використання екологічних видів транспорту, зможе завтра впливати на вирішення цих проблем, прискорювати впровадження процесів, які змінюють якість життя на краще.

В рамках акції для дітей віком від 8 до 12 років заплановані майстер-класи, на яких вони самостійно змоделюють місто майбутнього, в якому хочуть рости і жити.

Заняття розпочнуться о 12 годині в бібліотеках міста: вулиця 8-Березня, вулиця Б.Хмельницького, обласна бібліотека імені Ф.Потушняка.

Молодіжний велопробіг під гаслом «Ужгород – місто велосипедистів» стартує з Поштової площі о 16 годині і пройде за маршрутом: площа Поштова – вулиця Довженка – міст Масарика – Київська набережна.

Фініш біля обласного драматичного театру. Велопробіг має на меті пропагувати використання немоторизованих видів транспорту, які не шкодять довкіллю.

Завершиться акція «Місто без СО2» посадкою дерев у парку Перемоги, на відомій всім ужгородцям «Кірпічці».

Дерева – природний очисник кисню і його перетворювач з вуглекислого газу за допомогою фотосинтезу. Саме тому в містах де багато «зелених зон» повітря чистіше та свіжіше, а життя комфортніше.

Захід проводиться в рамках проекту «Формування місцевої політики у сфері сталої енергетики в м. Ужгороді на принципах партиципації», у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Нагадаємо, що на Рахівщині пройшли громадські обговорення звіту Оцінки впливу на довкілля для МГЕСів на Шопурці.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber