1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: субсидії для "заробітчан" – як отримати та за яких умов призначать допомогу

05.10.2018 09:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Факт тривальго перебування за кордоном не є підствою для відмови в субсидії за певних умов.

Найбільш поширеним серед запитань, з якими звертаються громадяни щодо надання їм субсидій є проблема реєстрації у домогосподарстві осіб, які фактично там не проживають і перебувають за кордоном більше 60 діб. Про це поінформували в Мукачівській міськраді, а також надали відповідні роз’яснення. 

Отже, якщо у складі домогосподарства є, до прикладу, двоє пенсіонерів та інші члени родини, які тривалий період не мешкають за місцем реєстрації, бо фактично проживають будь-де за кордоном, чи може така родина отримати субсидію? 

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:
• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.
• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні
• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ

Водночас зазначається, що до останнього випадку відносяться заробітчани, які можуть задекларувати в Україні свої заробітки за кордоном або ж органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3) , а також сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн). На основі цього родина, де є особи, які перебувають за кордоном може отримати субсидію.
Також, якщо хтось із членів родини поїхав за кордон і не знявся з реєстрації, але фактично йдеться про не проживання даної особи, чи має право ця родина звернутись із заявою до комісії стосовно призначення житлової субсидії? 

Може, але позитивного рішення Комісією винесено не буде, відповідно до абзацу 10 п. 7 Положення: «Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому — четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії». 

Нагадаємо, що перекази з-за кордону впливають на субсидію.

Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: мінлива хмарність, без опадів, заморозки
Читайте на ГК:Постачальники торгових мереж: "Ціни в Закарпатті зрівнялись з європейськими"
Читайте на ГК:Закарпатців попередили про осінні заморозки
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus