1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські волонтерки розповіли про українську церкву в світовому центрі благодійності / ВІДЕО

16.09.2018 16:56 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

У французькому Люрді, одному з світових центрів християнського паломництва і волонтерського служіння, вже понад тридцять років провадять службу в українській греко-католицькій церкві Успіння Божої Матері. А вулиця, на якій вона стоїть, називається Українська.

Волонтери благодійного фонду «Виноградів» із Закарпаття, які цього літа проходили волонтерське служіння, змогли на собі відчути приємність українського духу у Франції.

Церква Успіння Божої Матері приймає прочан-українців з усього світу, надаючи їм інформаційну та духовну підтимку під час подорожі до святих місць Люрду.

Передісторія української церкви у Люрді почалась у 1968 році, коли отець Николай-Василь Прийма отримав дозвіл на обладнання в українському стилі однієї з каплиць у Базилиці Вервиці для прочан українців. На кошти української діаспори всього світу був розписаний вівтар каплиці з образами. Ця каплиця виконувала функції храму для українців до 1982 року, поки не було збудовано український храм.

І знову на допомогу прийшла численна українська діаспора з різних куточків світу: США, Канади, Анстралії, Великої Британії, Бразилії, Аргентини, Австрії, Німеччини, Франції та інших. Всі їхні імена викарбувані на мармурових пластинах золотистою і сріблястою фарбою, які зберігаються у підвалі церкви.
Освячення новозбудованого храму відбулося 28 серпня 1982 року отцем Мирославом Любачівським.

При храмі постійно служать і духовно супроводжують прочан сестри Служебниці – сестра Марта та сестра Дам’яна. Священники Єпархії Святого Володимира Великого у Парижі проходять стажування і служіння при храмі у Люрді почергово.

Ще кілька років тому в єпархії працював готель Екзархату Української греко-католицької церкви. Проте зараз він закритий і керівництво храму активно веде пошук коштів на його реставрацію й модернізацію.

Сьогодні, як і з початку свого заснування, українська церква в Люрді є духовною частинкою рідної країни для прочан з усієї України, де вони можуть в будь-який час знайти притулок та схилити свої голови в молитві.

Нагадаємо, волонтери із Закарпаття відвідали один з найбільших світових центрів паломництва – французьке місто Люрд.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus