1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна щорічно втрачає через корупцію на митниці понад 4 мільярди євро – ЗМІ

06.08.2018 10:47 Суспільство

До махінацій на митниці причетні співробітники поліції, прокуратури та СБУ.

Через корупцію, що процвітає на митниці, Україна втрачає щороку понад 4 мільярди євро. 

Як повідомляє DW, про це йдеться в розслідуванні видання Süddeutsche Zeitung, опублікованому в понеділок, 6 серпня. 

Наголошується, що зазначена сума – це більше однієї десятої усієї дохідної частини бюджету та в 2 рази більше за ту суму, яку Україна в 2018 році хоче отримати від МВФ, ЄС і Світового банку. 

Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, описує махінації, які застосовуються в Україні для уходу від мит. Ввезені до країни товари в процесі митної реєстрації змінюють маркування. Наприклад, парасольки перетворюються на щітки або дзеркала – тільки на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро. 

За даними видання, до махінацій причетні співробітники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють люди з оточення співробітників митниці, прокуратури та поліції. 

Наголошується, що згідно з результатами проведеного PricewaterhouseCoopers (PwC) опитування, в 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній - в порівнянні з 56% респондентів у 2016 році. При цьому в світі цей показник в середньому становить 25%. 

Третина опитаних компаній в Україні заявили, що в останні два роки отримували пропозиції дати хабар. В цілому, майже половина респондентів вважає, що мала справу з економічними злочинами - на 5% більше, ніж два роки тому. 

За даними PwC, найпоширенішими з таких злочинів в Україні залишаються, поряд з корупцією і хабарами, незаконне привласнення активів (62% в 2016 році, 46% - в 2018 році) і шахрайство у сфері закупівель (25% і 33%). 


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus