1. Новини Закарпаття
  2. >

Спецслужбам РФ завадили влаштувати в Україні техногенну катастрофу

11.07.2018 11:45 Суспільство

СБУ заблокувала спробу російських спецслужб здійснити кібератаку на мережеве обладнання станції, що забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційні підприємства України.

Служба безпеки України заблокувала спробу російських спецслужб провести кібератаку на мережеве обладнання товариства «Аульська хлоропереливна станція» у Дніпропетровській області, яке є об’єктом критичної інфраструктури країни. 

Про це йдеться у повідомленні на сторінці СБУ у Facebook. 

"Фахівці спецслужби у сфері кібербезпеки встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були умисно уражені комп’ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. Продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії. Задум кібератаки країни-агресора полягав у блокуванні сталого функціонування саме переливної станції, яке забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств на всій території України. У тісній взаємодії з адміністрацією товариства вдалося попередити потенційну техногенну катастрофу", - йдеться у повідомленні.

Для блокування ураження комп’ютерним вірусом інших складових інформаційно-телекомунікаційних систем об’єкту критичної інфраструктури, недопущення можливих катастрофічних наслідків фахівці СБУ у взаємодії із працівниками провайдера та «Аульської хлоропереливної станції» шкідливе програмне забезпечення VPNFilter локалізували і знешкодили. У травні СБУ вже фіксувала прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об’єкти державного і приватного секторів з використанням саме комп’ютерного вірусу VPNFilter. VPNFilter - багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій.


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus