1. Новини Закарпаття
  2. >

На фізичному факультеті УжНУ відкрили нову спеціальність

05.07.2018 10:52 Суспільство

Рішенням Ліцензійної комісії МОН на фізичному факультеті Ужгородського національного університету відкрита нова спеціальність – біомедична інженерія (англ. biomedical engineering).

Рішенням Ліцензійної комісії  МОН на фізичному факультеті Ужгородського національного університету відкрита нова спеціальність – біомедична інженерія (англ. biomedical engineering).

До вступу на цю спеціальність запрошуються випускники загальноосвітніх шкіл та коледжів. Потенційні абітурієнти здають у приймальну комісію УжНУ сертифікати з української мови, біології, математики (або хімії - за вибором). Передбачена можливість здійснювати підготовку із згаданої спеціальності для іноземців та осіб без громадянства.

Що представлятиме собою нова спеціальність?

Біомедична інженерія (БМІ) – міждисциплінарна галузь науки і техніки, яка поєднує в собі науки про живу і неживу природу. Вона опирається на цілий комплекс науково-технічних досягнень та розробок у галузі фізико-технічних наук, медицини та біології. Основним завданням БМІ є вирішення широкого кола проблем, що виникають при вивченні живих об'єктів. Біомедична інженерія в області медицини поєднує в собі проектування і вирішення науково-технічних розробок для реалізації ефективного лікування людини, в тому числі розробка технологій і технічних систем діагностики, моніторингу та лікування, реабілітації і профілактики захворювань людини на основі фундаментальних принципів молекулярної і клітинної біології. 

Особливістю навчання за спеціальністю БМІ є ​​його міждисциплінарний характер. Студенти вивчають:

основи життєдіяльності організму людини;методи медико-біологічних досліджень і лікування;елементи і вузли сучасної аналогової і цифрової електроніки;принципи побудови, функціонування, проектування і програмування комп'ютерних систем;сучасні інформаційні технології;діагностичні та терапевтичні електронні, рентгенівські, лазерні прилади і системи, сенсори.

Практику майбутні фахівці в сфері біомедичної інженерії проходять в провідних медико-технічних центрах України та зарубіжжя.

Сьогодні випускники спеціальності затребувані: в установах практичної охорони здоров'я; організаціях - розробників і виробників медичної техніки; наукових лабораторіях, інститутах, клініках і медичних центрах; на підприємствах, що займаються продажем і сервісним обслуговуванням медичної техніки.

Майбутні професії: дослідник, інженер-конструктор по створенню медичних систем і приладів, інженер з обслуговування медичних систем в лікувальних установах, менеджер з продажу.

Нагадаємо, лівіці, сирійці та турки: Дипломи медиків УжНУ цьогоріч отримали представники дев’яти країн.

Читайте на ГК:На Закарпатті група чоловіків збиралася перепливати Тису (ФОТО)
Читайте на ГК:У Карпатах помітили рідкісного хижака: звіра зафіксували на камеру (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Чи буде відповідальність за ігнорування повістки: чоловікам дали чітку відповідь
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська