1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відбулася попереджувальна акція протесту профспілок / ФОТО

17.05.2018 12:29 Суспільство

В Ужгороді відбулася масова попереджувальна акція протесту профспілок, яка проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу.

Її мета – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. В акції взяли участь понад 2 тисячі членів профспілок.

Підтримати профспілки Закарпаття в місто над Ужем приїхали керівники Федерації профспілок України, делегації регіональних профоб’єднаньта інші.

Як наголошувалося, конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок дістав національний і міжнародний розголос. Згідно рішень судів Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців:

Встановити у цьому році мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – 4126 грн. (у цінах березня). Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати. Забезпечити роботою і достойною зарплатою трудові колективи підприємств, зупинити масову еміграцію за кордон кваліфікованих робітників, інженерів, будівельників, лікарів, освітян, забезпечивши відродження вітчизняного промислового комплексу, розвиток будівництва і транспорту та надійне фінансування бюджетних галузей. Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%. Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій. Забезпечити права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб) та їхніх дітей. Невідкладно погасити до кінця року заборгованість з виплати зарплати. Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.

Прес-служба Закарпатської облпрофради.

Нагадаємо, голова адмінсуду заявив, що закарпатські профспілки незаконно займають свою будівлю та отримують незаконний прибуток .

Читайте на ГК:В Ужгороді водій "BMW" втікаючи з місця ДТП вчинив ще одну аварію (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді проводитимуть акцію "Письменник за прилавком"
Читайте на ГК:На Ужгородщині ревнивець розбив жінці голову молотком і хотів покінчити з життям самогубством
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus