1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті є село, яке прославили жаби

11.05.2018 11:24 Суспільство

Страви із жаб’ячих лапок – уже зовсім не диковинка в Україні. Їх можна скуштувати в ресторанах і купити у супермаркетах.

Страви із жаб’ячих лапок – уже зовсім не диковинка в Україні. Їх можна скуштувати в ресторанах і купити у супермаркетах.

Жаб’ячі лапки майже по 620 гривень за кілограм знайшов журналіст Zakarpatpost.net в одному з супермаркетів Львова.

А на Закарпатті є ціле село, що прославилося на всю Україну, як жаб’яче. Це – Тур’ї Ремети на Перечинщині.

Там так історично склалося, що жаб і ловлять, і продають, і їдять, і заманюють ними до Закарпаття туристів. Коштує в нас кілограм делікатесу 300-400 гривень.

Проте придатними для споживання є не всі жаби, а лише один різновид. Вважається, що їх завезли у Тур’ї Ремети французи, або можливо італійці чи словаки, які прокладали вузькоколійку ще на початку ХІХ століття за часів Австро-Угорщини.

«Роздобути лапки непросто. Я таким займатися не можу. Справа в тому, що їх відривають якось не гуманно, – розповідає завідувачка бібліотекою  села Тур’ї Ремети, що на Закарпатті Тетяна Воронич. – Мені вперше довелося стати свідком відлову жаб ще дитиною, навіть школу не закінчила. Ми пішли на пікнік і хлопці почали їх ловити. Важко дивитись на таке видовище. Жаби залишаються живими ще протягом певного часу, але…  без ніг. До того ж виловлюють молодих і невеликих за розмірами жаб…Тож скільки лапок потрібно на кілограм?! Щонайменше 80 жабок… Сільські хлопчаки ходять ловити жаб щовесни. Мій син продає лапки. Але перепродає їх, сам також не ловить».

Як би там не було, а звичаї не втрачають популярності і Закарпаття ними навіть гордиться. Проте заробляє на продукті небагато. А охочих скуштувати лапки, очевидно,чимало,якщо їх продають навіть у супермаркетах багатьох областей України, закуповують для ресторанів… Та ще й за досить солідною ціною.

Нагадаємо,равлики з лекваром: на Закарпатті пригощають оригінальним делікатесом .

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська