1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Перечинська ОТГ одним із пріоритетних напрямків розвитку обирає туризм / ВІДЕО

04.05.2018 10:04 0 Суспільство

Перечинська об’єднана територіальна громада визначилася із власною стратегією розвитку до 2025-го року.

Підготовка документу розпочалася із вивчення існуючого потенціалу всіх 5-ти населених пунктів, які увійшли до ОТГ – міста Перечин, сіл Сімер, Сімерки, Ворочева та Зарічева. Так, одним із пріоритетних напрямків розвитку є туризм: як «зелений», так гастрономічний, релігійний, крафтовий, спортивний тощо, пише .

Протягом перших трьох років у Перечинській громаді планують реалізувати проекти загальною вартістю 90 млн. грн. Розвиватимуть садівництво, створюватимуть нові промислові зони, туристичні бази відпочинку, фермерські господарства та забезпечать водопостачанням мешканців усіх приєднаних населених пунктів.

 5 років тому Центр громадських ініціатив, залучившись підтримкою словацьких колег, провели у будівлі колишньої Жандармерії часів Чехословаччини ремонт покрівлі та приміщень. Так закинуті та напівзруйновані кімнати розпочали нове життя. Нині тут – туристично-інформаційний центр та невеликий музей («кімната перечинця»), які після створення ОТГ отримають додаткове фінансування та підтримку на розвиток і залучення майбутніх туристів. Тут можна не тільки ознайомитися із історією місцевості, а й отримати необхідну інформацію щодо поселення, можливих екскурсій та відвідин.

 Музей Перечина у перспективі матиме кілька тематичних кімнат. Більшість експонатів уже зібрані (як місцевими, так і з фондів релігійної громади), тривають ремонти приміщень.

 У рамках програми, організованої Закарпатським центром розвитку місцевого самоврядування у рамках «U-LEAD з Європою», унікальним та багатогранним для нашої області назвали релігійний туризм. Він у Перечинській ОТГ має кілька направлень, адже у кожному населеному пункті є унікальні сакральні елементи різних вірувань. Наприклад, у самому Перечині родзинкою є Римо-католицький храм святого Августина, збудований італійцями у 1906 році, а також хресна дорога.

 На Перечинщину – за автентикою. У селі Зарічево понад два десятки років діє унікальна лемківська садиба. Хату звели у 1902 році, а музей відкрили у 1985-му. Власником садиби був столяр на прізвище Ковач, усі тутешні експонати належали родині, яка мешкала тут понад сотню років тому. Крім того, частину реманенту засновники збирали у людей із самого Зарічево та сусідніх сіл. Уже чверть століття музеєм опікується місцева жителька — Любов Пекар. Садиба-музей приваблює туристів не тільки з України, а й із  сусідніх країн ЄС. Полюбляють для досліджень відвідувати Зарічево і науковці.

 Ось цей Сімерський міст побудований понад сотню років тому, був зруйнований у часи Другої світової війни, частково відновлений у 60-х – 80-х рр. ХХ століття. Відновлений, підкріплений, убезпечений він може стати справжньою туристичною родзинкою громади та місцем для фестивалів, ярмарок та фотосесій. Втім, навіть у теперішньому стані він привабливий для кіношників. Частина зйомок словацько-української стрічки «Межа», яка увійшла до шорт-листа премії «Оскар», відбувалася саме тут.

 Особливою галуззю може стати спортивний туризм. Природні, кліматичні умови на території Перечинської ОТГ є надсприятливими. Місцевий стадіон став основним полем для Закарпатської федерації регбі та регбіліг, матчі проводили тут і представники американського футболу. Неодноразово приїжджали на навчально-тренувальні збори національні команди не тільки України, а й Угорщини, Словаччини та Сербії. Тривали тут і міжнародні поєдинки. За словами самих спортсменів, покращення інфраструктурних умов як самого стадіону, так і громади вцілому, привабить сюди представників й інших, не тільки командних видів.

 Біжи як легенда. Перечинський напівмарафон імені поштаря Федора Фекети уже традиційно відбувається на Закарпатті. Приваблює сюди не тільки професійних спортсменів, але й прихильників бігу та здорового способу життя. Забіг з’єднує Ужгород з Перечином та складає понад 22 км. На кожних 5 км дистанції розташовують пункт з водою. Протягом усього маршруту спортсменів супроводжують медики. У програмі є дитячі та аматорські змагання, забіги на кілька дистанцій.

Нагадаємо, жителі Ужгородщини розповіли, чому вимагають об'єднання громади.

Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Одне свято й переплутані дати: на Закарпатті римо-католики й греко-католики відзначають Великдень разом
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська