1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

АЧС: в рамках депопуляції на Мукачівщині добуто 28 диких кабанів

22.04.2018 10:53 Суспільство

У зв'язку з введенням карантину на території краю і з метою недопущення подальшого поширення інфекції африканської чуми свиней вирішено сформувати мисливські бригади і почати роботу по депопуляції.

Ухвалення таких крайніх заходів продиктовано виникненням вогнищ захворювання АЧС свиней і загрозою поширення вірусу.

Як зазначив директор Мукачівського держлісгоспу Василь Анталовський, в Мукачівському р-ні протягом мисливського сезону 2017-2018 р.р. діє 8 постійних бригад загальною чисельністю 152 чоловік, якими було добуто в ході депопуляції 28 диких кабанів.

Згідно з розпорядженням Закарпатської ОДА, були сформовані мисливські бригади, до складу яких включені: районні інспектори ветмедицини, представники органів місцевого самоврядування, інспектор райвідділу Нацполіціі, представник управління ДСНС, мисливці і єгеря користувача мисливських угідь, майстер лісу, в обході якого проводиться відстріл кабанів і представник лісгоспу. Сам відстріл здійснюється у першу чергу в осередках захворювання АЧС в місцях наявних підгодівельних майданчиків з мисливських веж, - а за умови їх відсутності загоним способом. За результатами кожного виходу бригад на проведення відстрілу складається акт з підписами учасників виходу. Очолює мисливську бригаду районний ветеринар.

В першу чергу, депопуляція проводитьсч в зафіксованих осередках виникнення захворювання АЧС і в 3-кілометровій зоні з урахуванням природних рубежів розподілу угідь.

Робота по депопуляції починається в 10-кілометрових зонах спостереження від виявлення вогнищ хвороби з відбором матеріалу для проведення дослідження на підтвердження захворювання АЧС.

Моніторинг спалахів АЧС проводять лісівники. При виявленні фактів загибелі диких свиней лісова охорона негайно інформує ветеринарну службу. Всі добуті туші кабанів передаються спеціально уповноваженим органам (районним ветеринарним лабораторіям) для їх подальшої утилізації, повідомила Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Нагадаємо, на Закарпатті планують зменшити популяцію диких кабанів.

Читайте на ГК:Журналісти показали, як знищують контрабандні сигарети на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські журналісти викликали поліцію, розслідуючи вирубку лісу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Удар "Молотом". Що відомо про трагедію із закарпатськими військовими на полігоні, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus