1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Діють зміни до КПК: закарпатські слідчі можуть подавати клопотання до місцевих судів

17.04.2018 16:31 Суспільство Голос Карпат

Діють положення, які скасували норми, що блокували роботу слідчих на місцях.

Відповідний Закон (проект 8151) «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення окремих положень» вступив в силу 12 квітня 2018 року.

Так, згідно Закону зі статей 132, 184, 234 КПК виключені положення про те, що представлення клопотання про вжиття заходів забезпечення кримінального провадження, проведення обшуку або обрання запобіжного заходу, призначення експертизи здійснюється на підставі визначення слідчого судді і подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Тепер слідчі можуть подавати клопотання до місцевих судів, в межах територіальної юрисдикції яких знаходиться орган досудового розслідування.

"Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування", - йдеться в частині другій статті 132 .

Також, абзац перший частини першої статті 184 викладено в такій редакції:

"Клопотання слідчого, прокурора про застосування запобіжного заходу подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, і повинно містити".

Водночас в новій редакції частини другої статті 234 зазначається, що обшуки проводяться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Читайте на ГК:У Мукачеві прикрасили новорічну ялинку (ФОТО)
Читайте на ГК:З'явилися подробиці "замінування" розважального центру в Мукачеві
Читайте на ГК:Першовідкривачами швидкісного потягу "Мукачево-Будапешт" стали всього 10 пасажирів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus