1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Безпліддя на Закарпатті: причини, наслідки та методи вирішення

12.04.2018 15:15 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Про проблеми з репродуктивним здоров'ям в області та Ужгороді зокрема розповіли фахівці: гінекологи, лікарі-репродуктологи, науковці.

Фахівці стверджують, що проблема непліддя в Україні з кожним роком постає все гостріше. Кожна п'ята українська пара має труднощі із народженням власної дитини.

За останні три роки народжуваність на Закарпатті скоротилась, проте від'ємний приріс спостерігається лише цього року.

«Захворювання помолодшали, почали частіше зустрічатись у пубертатному періоді. Від цього пари у старшому віці мають проблеми із заплідненням та виношуванням», - зазначила завідуюча Обласним центром планування сім'ї при Закарпатської обласній лікарні ім. Новака Анна Палагусинець.

Щоб уникнути проблем із заплідненням та виношуванням потрібно звернути увагу на здоров'я дівчат ще у підлітковому віці. Адже саме в цьому віці захворювання є найнебезпечнішими. Молодим дівчаткам потрібно усвідомлено підходити до свого здоров'я. Фахівці повинні проводити просвітницьку роботу, а мами – своєчасно привести доньку до гінеколога.

Непліддя на Закарпатті спричиняють екологічні фактори, підвищення віку запліднення, хімізація та урбанізація, наявність нових вірусів та бактерій, які спричиняють запалення. Окрім того, причиною може бути і збільшення за останні роки кількості сексуальних партнерів, необдумане вживання медикаментів та антибіотиків.

«Питання безпліддя є проблемою пари, а не когось одного. Менше всього ми звертаємо увагу саме на чоловіків, адже історично вони вважаються апріорі здоровими. Для постановки точного діагнозу «Безпліддя» необхідно продіагностувати обох партнерів», - підкреслила фахівець.

Безплідною пара вважається, якщо протягом року активного статевого життя не настає вагітність. Причиною жіночого безпліддя є гормональний збій, непрохідність труб та інші причини. У чоловіків це найчастіше зрушення у дозріванні сперматозоїдів.

Шляхом вирішення проблеми непліддя та безпліддя є штучне запліднення, яке може вирішити цілий ряд питань. Штучне запліднення може допомогти народити здорових дітей, якщо є, наприклад, генетичні ризики, відсутність активного біоматеріалу чи інші.    

Нагадаємо, на Закарпатті відбувся парад близнюків.

Читайте на ГК:В Ужгороді проводитимуть акцію "Письменник за прилавком"
Читайте на ГК:На Ужгородщині ревнивець розбив жінці голову молотком і хотів покінчити з життям самогубством
Читайте на ГК:Кров та розбите вікно у вагоні: в ужгородській Радванці потяг закидали камінням (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus