Звернення проти спалювання шин на Великдень оприлюднили в соцмережах.
В сьогоднішньому зверненні хочемо привернути Вашу увагу на величезну екологічну проблему, пов’язану із спалюванням автомобільних шин у великодніх багаттях на Великдень. Наслідками цього застарілого звичаю є забруднення повітря, ґрунтів і води. Наголошуємо, що звичай спалювання шин на Великдень немає нічого спільного із традиціями "Великоднього багаття", яке в давні часи запалювали в багатьох країнах Європи, - йдеться в повідомленні.
До наших днів ця традиція збереглася в Німеччині, деяких районах Чехії, та України. У римо-католицькій літургії великодній вогонь запалюють у Страсну суботу, вночі, перед Пасхальною Літургією. Від вуглинок, що догоряють, запалюють великодню свічку, яку потім несуть у церкву, як символ нашого Господа Ісуса Христа та Його воскресіння, бо Він сказав: «Я є світло світу».
Ми ж часто, особливо не замислюючись про наслідки, заради більшого ефекту Великоднє багаття палимо з автомобільних шин та пластмас! Відтак ми, і вся природа змушені дихати цим нездоровим зловонням, а на місці згаслого вогнища залишається пляма покаліченої землі, де нічого не зможе зрости...
Той, хто любить свого ближнього і себе, той не буде палити у багаттях гумові шини, поліетиленові предмети й інші хімічні вироби і чинити зло проти Творіння! В особливий спосіб звертаємось до душпастирів з проханням ознайомити вірних з текстом даного звернення, а також сприяти поширенню даної інформації про шкідливість спалювання шин та сміття загалом в межах своїх парафіяльних громад, - йдеться у зверненні Владики МІЛАНА, Мукачівського єпископа, Голови комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії.