1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Бірюков розповів, які з'єднання ЗСУ там базуватимуться / ВІДЕО

21.03.2018 19:13 0 Суспільство

Радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков прокоментував інформацію про те, що у Береговому в Закарпатській області збираються відновити військову частину.

"У нас розширюється (на Західній Україні – ред.) не тільки 128-та (базується у м. Мукачеве у Закарпатській області – 5.UA), там ще розгортається 10-та гірсько-штурмова бригада (м. Коломия в Івано-Франківській області – 5.UA). Логістично задумано, що коли ми повернемо Крим, то 10-та гірська бригада буде розміщуватися в Криму. Але поки що мова про те, щоб нам її розмістити там, де в нас є гори, щоб було, де тренуватися", – сказав Бірюков в ефірі "5 каналу".

Він також прокоментував те, що 19 березня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто виступив проти відновлення в Береговому військової частини ЗСУ:

"Питання в тому, що всі ці роки сусідні країни нам диктували, де нам взагалі розміщувати військові частини. Тому якщо Генштаб ЗСУ визначає, що в якомусь населеному пункті на території України будуть розгортатися, відновлюватися фонди військової частини, думка сусідів на цю тему навряд чи буде дуже врахована під час прийняття рішень. Ми більше відштовхуємося від того, де які фонди є, бо фінансів будувати з нуля нові пункти постійної дислокації, на жаль, не вистачає".

Бірюков також додав:

"У нас по всій країні дуже багато чого в якомусь обсязі лишилося. Навіть якщо йдеться про фундамент і споруду, що давно завалилася, то там є якісь комунікації. Питання – в оформленні землі, адже в нас близько 50% земель Міноборони просто банально не оформлені. Є якісь документи 40-50-х років. І часто Міноборони просить в органів місцевої влади: дайте нам дозвіл на оформлення документів. Там дуже складна процедура". 

Нагадаємо, представники місії ОБСЄ навідалися в Берегово.

Читайте на ГК:На Закарпатті вщент згорів автомобіль
Читайте на ГК:На Закарпатті жінка загинула страшною смертю: що з нею сталося
Читайте на ГК:На Берегівщині «Кухня милосердя» отримала генератор від Карітасу Сомбатхейської Дієцезії (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська