1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: вичерпно про правила поховання з 16 березня 2018 року

20.03.2018 08:50 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Інформація, яку активно поширили окремі ЗМІ про те, що дозвіл на поховання надаватимуть тільки після рішення слідчого судді, не відповідає дійсності.

Відповідні роз’яснення надав Лубенський міськрайонний суд Полтавської області.

Так, тепер згідно кримінально-процесуального кодексу України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 16 березня 2018 року призначатиме слідчий суддя, але тільки в межах кримінального провадження. Тобто, у випадках насильницької смерті і лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Оскільки, згідно чинного законодавства, тільки експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, ураження струмом, дії інших зовнішніх факторів, раптової смерті дітей віком до 1 року та якщо особа померлого не встановлена.

Якщо ж людина померла природною смертю, дія нововведень кримінально-процесуального законодавства на процедуру видачі дозволу на її поховання не розповсюджується.

Правила поховання в Україні не змінились, змінився тільки суб’єкт, який призначає експертизу: не слідчий, а слідчий суддя.У випадках, коли слідчому доведеться звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно і без жодних зволікань.

Висновок експерта виготовляється на основі Акта судово-медичного дослідження та результатів аналізів у місячний термін з моменту призначення експертизи, але тіло віддається на поховання після завершення розтину. Проведення експертизи на правила поховання також не впливає, поінформували в прес-службі суду.

Нагадаємо,термін видачі тіл померлих для поховання не збільшиться - прокуратура.

Читайте на ГК:До уваги закарпатців: оголошено штормове попередження
Читайте на ГК:Ужгородці платитимуть за водопостачання на 30% більше ВІДЕО
Читайте на ГК:Дощі та паводок завдали серйозних збитків аграріям Закарпаття
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus