1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Будівництво дороги з нуля у Мукачеві: необхідний виїзд чи шлях до родинного бізнесу

10.03.2018 18:03 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Мукачівці розповіли, що думають про так звану "дорогу до Сільверленду".

Мукачівці розповіли, що думають про так звану

Нагадаємо, як повідомлялося раніше у бюджеті Мукачева на будівництво дороги на вулиці імені Андрія Шептицького було закладено понад 11 мільйонів гривень. Необхідність будівництва цієї дороги у ратуші аргументували тим, що для розвантаження міських доріг потрібен іще один виїзд з міста. Також зазначимо, що наразі, якщо говорити про необхідність доступу до траси, то місто із трасою сполучають одразу три виїзди - з вул. Данила Галицького, вул. Автомобілістів (біля поста ДАІ при в'їзді в Мукачево) та з вул. В.Проніна.

Численні мукачівці, обговорюючи  рішення будівництва дороги з нуля в місцевих спільнотах соцмереж, звернули увагу на той факт, що шлях, який мають намір будувати з мікрорайону Росвигово, як виявилось, фактично стане зручним під'їздом з мікрорайону до нещодавно збудованого супермаркету "Сільверленд" (торгова мережа якого належить родині міського голови Мукачева), який розташований на виїзді з Мукачева. Довкола цього спостереження у місцевих популярних спільнотах Мукачева розгорілися жваві дискусії, а згадана дорога у них отримала негласну назву "дорога до Сільверленду".

Слід відзначити, що окремі учасники обговорень щодо згаданого будівництва вважають, що ця дорога таки потрібна.

"Дорога однозначно потрібна. Через ті сполучення що є навіть на авто довше їхати ніж пішки іти "по мостику через гаражі". Але коли болото, дощ не дуже добре там пішки ходити. Ви так за бюджетні кошти переживаєте як би вам з них шось було...  мені від них не холодно не жарко... І нас питати ніхто не буде куда направити ті гроші ", - вважає  Улинець Марія .

Втім, як виявилось, більшість тих, хто взяв участь у обговореннях будівництва дороги з нуля вважають, що дане питання не на часі, адже в місті є купа проблем, які, на їх думку, є актуальнішими. 

"Вул. Петефі зробили лише на половину, казали нема коштів доробити. А тут появились на нову вулицю з нуля? Може доробити то шо почали?", - пише  Виталик Медвидь.

"На все свій час. У місті є стільки поля для роботи, спочатку хай наведуть порядок із нашими вулицями, аварійними мостами,по яким страшно ходити, освітленням, а вже потім можна поговорити і про нові дороги. Шкода, що нашому "меру" ці дискусії "до лампочки", - зазначила  Марта Бігар.

"Борок телеп най приведуть у порядок . А потім своі сільверленди асвальтують!", - написав  Олександр Токар.

"Може пора подумати про мукачівців, відремонтувати спочатку вулиці міста,привести тротуари до порядку, потім про родинний бізнес прикидувати, якщо гроші залишаться. Хоча останнє зараз не горить та не на часі. Вже немає у місті такої дороги яка не потребує термінового облаштування", - зауважив в коментарях  Василий Липей.

Водночас значна кількість мукачівців зауважила на тому, що будівництво виїзду саме тут є не найкращим рішенням. 

"Якщо правильно, то три виїзди. Забули про вул. В.Проніна (бувша Північна), але користуватись нею не дуже хочеться, через стан оної. Два старих виїзди перегружені і ниякі з точки зору безпеки руху. Скільки там було вже аварій? Як на мене то замість кільця біля Епіцентра збудували б краще нормальні розв'язки (карічки) на старих виїздах. Кільце біля Епіцентру, як не приший одному місцю рукав. Ті хлопці не встигають той дорожній знак підпирати, раз на тиждень його обов'язково знесе якийсь бідака, вилітаючи на газон. Короче кажучи - зробили тупо!!!", - вважає користувач  Walera Kampow .

"Вул. Д. Галицького досить розширити в 1 метр і в завдовжки 100 метрів і ця необхідність в побудові нової дороги до Сільверленду відпаде автоматично, але це залишається за депутатами та мером) чи хочуть вони зекономити гроші на інші обіцянки!", - зауважив Іван Лендєл.

"Ця ідея виникла вже дуже давно, приблизно з появою того "чудового" кільця зі зміщеним центром. Як на мене, то ця дорога - суцільна нісенітниця, принаймі зараз, коли значна частина доріг в місті в жалюгідному стані, як, наприклад, вул.Я.М. Коменського, де їздять модні маршрутки. А якщо будуть робити ті ж самі підрядники, що займалися ремонтом внутрішньоквартальних проїздів, то взагалі мож ставити там свічку. Зробити одну полосу на Кольчино і все. Метра не вистачить, потрібно три. З правої сторони можна взяти десь півметра, з лівої півтора. Дорога вже має ширину близько семи. Питання можна вирішити двома способами, було б бажання", - дописав у коментарях Олексій Крилов.

"Якщо брати по розуму, а не по "інтересам", то там ще за "царя гороха" БУВ І ТЕПЕР Є короткий виїзд на трасу!!! Навіть бетонний місток через канал є. З мінімальними вкладеннями можна було б його привести до ладу і було б Всім щастя!", - зазначив  Сергей Алехин.

"Ще один виїзд з міста не буде лишнім. Д. Галицького вже перегружена Саме краще зробити, де вказує Альохін Сергій - менші розтрати і не буде скупчення перед кільцем", - вважає  Myroslav Beran.

Також свою думку щодо будівництва дороги Голосу Карпат озвучив депутат мукачівської міськради, член постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та земельних відносин – Юрій Кравчук.

"На моє переконання, пріоритети бюджету повинні формуватися на основі першочергових потреб громади. Щоб почути людей, треба проводити зустрічі з виборцями і подавати на розгляд сесії зібрані на зустрічах побажання. Окрім того, багато інформації можна прочитати у соціальних мережах. Ні на одній зустрічі, ні у одному коментарі я не чув і не читав про "першочергову" потребу мешканців Мукачева – вгатити 11 мільйонів гривень у вулицю Шептицького, яка гіпотетично розвантажить виїзд з міста. На останній сесії я подав депутатський запит, у якому на двох сторінках виклав реальні потреби реальних мукачівців, зібрані на реальних зустрічах з мешканцями міста. І не зважаючи на те, що там був дуже актуальний освітній блок - наприклад, будівництво критого спортзалу у центральній частині міста для потреб шкіл - то самі директори шкіл його не підтримали! А дорогу до супермаркета, який належить сім'ї їх партійного барона – вони підтримали. Ось і відповідь на ваше запитання. А тепер давайте розглянемо земельну ділянку вздовж запроектованої вулиці Шептицького, як інвестиційний проект. Ділимо цю ділянку на 10-20 лотів і продаємо з аукціона. В умовах аукціону прописуємо: "новий власник робить пайовий внесок у вигляді будівництва дорожного полотна вздовж викупленої ділянки." Вірите, що вишикується черга?", - зауважив депутат Кравчук.

Слід також зазначити, що на сесії, при прийнятті бюджету Мукачева на 2018 рік, депутат Олег Казибрід запропонував, замість будівництва нової дороги, передбачити кошти на реконструкцію ДЮСШ. Він зауважив на тому, що вартість робіт рівноцінна і складає 11 млн. грн. Втім, дану пропозицію підтримало лише 15 депутатів із 36. Водночас, відповідне голосування в соцмережі показало, що містянам більше потрібна реконструкція ДЮСШ, а в пріоритеті соціально важливі проекти та здоров'я містян. 

"Мені, як підприємцю, що платить податки ця дорога не потрібна. Розумію, якщо би туди не було ніякої дороги. Пускайте фірмовий автобус з центру, нехай возить клієнтів трасою. Якщо буде нова дорога, Росвигівські АВС можуть закриватись. А це десятки підприємців і тд. Я хочу, щоб пріоритетом було здоров'я молоді. Розвиток. Досягнення у спорті. Відпочинок для населення у басейні з корисною водою. Спортивні майданчики. Підтримка обдарованої молоді . У Києві вже мер міста вирішив витратити 49 млн.грн. на флагшток. А люди мруть від недоїдання. Молодь спивається . Процвітає наркота і тд. Краще виділити кошти на соціально-корисні проекти, підтримати молодіжне підприємництво і тд. А без дороги 5 років виживем", - зазначила  Жанна Ярёменко.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше галас довкола МГЕС у Мукачеві: громада vs влада.

Читайте на ГК:Мистецтво життя: у Мукачеві відкрили унікальну виставку відомого художника (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: на Закарпатті попрощалися із загиблим захисником (ФОТО)
Читайте на ГК:У Мукачеві чоловік раптово впав посеред дороги: довелося викликати правоохоронців та медиків
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська