1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Закарпатському угорському інституті провели День відкритих дверей / ФОТО

485
Суспільство Новини Берегова

Бажаючих навчатись у виші та коледжі, що діє при ньому, їх батьків тепло вітав проректор Дюла Фодор.

Він розповів про історію становлення навчального закладу, інформував про кафедри, що зараз працюють в ЗУІ.

Останніх є сім: педагогіки та психології, математики, історії та суспільствознавства, філології, біології та хімії, географії, обліку і аудиту, туризму. На кожній з них можна здобувати різні спеціальності, Скажімо на філології отримати кваліфікацію фахівця з української мови та літератури, англійської мови та літератури, угорської мови та літератури.

Дуже привабливим є навчання у коледжі. Тут можна обирати з 5 спеціальностей. Найбільш популярними є дошкільна та соціальна педагогіка. Часом буває по три особи на місце. Подавати документи можна після 9 або 11 класів. У першому варіанті при вступі абітурієнти пишуть диктант з української мови та складають тест з профільного предмету, скажімо угорської мови та літератури. Причому, останній можуть заповнювати і на українській мові.

Навчання триває 3-3,5 роки. Випускники отримують одночасно атестат про середню освіту і Диплом з обраного фаху із присвоєнням кваліфікації молодшого спеціаліста, що є першим ступенем вищої освіти – далі слідують бакалавр та магістр. Слід зазначити, що Дипломи виписуються на трьох мовах – українській, англійській та угорській, вони дійсні і в інших країнах.

“Надзвичайно важливий той факт, що всі без винятку студенти отримують солідні стипендії,- звернула увагу директор коледжу Каталін Шоош.- Перші півроку всі однакову, а з другого семестру – залежно від успіхів у навчанні.”

Майже всі студенти денної форми навчання забезпечуються гуртожитком. Умови проживання в ньому показав заступник ректора з господарських питань, його директор Аттіла Когут.

Проректор Бейла Рац розповів, що перебування в ЗУІ – це не лише навчання, а й змістовне дозвілля, участь у численних культурно-просвітницьких заходах, екскурсіях, практичних заняттях за кордоном тощо.

Діють при виші й не акредитовані в Україні навчальні програми. Зокрема, такі нетрадиційні, як садівництво, інженер харчової промисловості, інженер аграрного сектору, проводяться заняття з теології і таке інше, які здійснюються спільно з угорськими партнерами.

Відповідальний секретар приймальної комісії Бейло Барань говорив про конкретні умови вступу до ЗУІ.

Майбутні студенти та їх батьки оглянули навчальні аудиторії та кімнати гуртожитку.

Нагадаємо, на Виноградівщині стався вибух у будинку, є постраждалий.

Читайте також: