1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Щасливчики долі» чи загублені життя: психолог розповіла про дітей закарпатських заробітчан

28.02.2018 21:20 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Трудова міграція з кожним роком набирає дедалі більших обертів. Страждає від цього не лише економіка України, але і сім'ї. Про вплив від'їзду батьків на дитячу психіку розповіла психолог Наталя Боднар

Трудова міграція з кожним роком набирає дедалі більших обертів. Страждає від цього не лише економіка України, але і сім'ї. Про вплив від'їзду батьків на дитячу психіку розповіла психолог Наталя Боднар

Як правило, батьки їдуть за кордон заради кращого майбутнього для своїх дітей. Поки вони трудяться на будовах або доглядають стареньких, діти в Україні звикають до легкого хліба. Але втрачають материнську любов та батьківську опіку. Саме відсутність матері відчувається дітьми найболючіше. Це пояснюється емоційним зв'язком матері з дітьми, тим, що вона чи не найбільше часу проводить з дитиною.

Коли мама їде здому надовго, особливо, якщо дитині ще немає й трьох років, - це дуже травмує дитячу психіку, бо саме в цей період починає формуватися так званий розлад прив'язаності. У дитини розвивається внутрішнє почуття беззахисності, покинутості, непотрібності. В цей же час, до трьох років формується фундамент психіки, тож психічна травма може залишитися на все життя

У дітей дошкільного чи шкільного віку може сформуватись дуже сильне відчуття провини: "Мама поїхала через мене. Якби мене не було, то мамі було б легше жити на світі і вона б не була змушена їхати на заробітки". Такі висновки у дітей з'являються після того, як батьки відкрито говорять, що їдть на заробітки заради них, щоб їм жилось краще. Ця вина формує в дітей почуття меншовартості. Такі діти часто погано вчаться, в них з'являються специфічні розлади - енурез, заїкання, інші нервові розлади. Це почуття потім впливає на все подальше життя дитини.

У підлітковому віці діти трудових мігрантів часто відчувають дискомфорт у спілкуванні з протилежною статтю або ж мають труднощі у створені родини, адже вони не мали вдома приклад того, як повинна функціонувати родина, не бачили приклад відносин «чоловік-жінка». Часто це є причиною неправильної організації міжособистісних та інтимних відносин з протилежною статтю.

Також вони відчувають потребу у спілкуванні з авторитетним дорослим, якого діти «втратили». Тому вони шукають таке спілкування в інтернеті або серед дорослих друзів, які не завжди позитивно впливають на розвиток особистості.

Окрім проблем у спілкуванні діти трудових мігрантів здебільшого не вміють розпоряджатись грошима і ставити собі мету та досягати її. Мова іде про те, що їм все життя все давалось легко, без зусиль.   

За словами психолога, якщо вже батькам доводиться їхати, то краще забирати їх з собою. Бо коли відбувається розрив із батьком чи матір'ю - це завжди травма, якими б причинами батьки не пояснювали дитині свою відсутність.

Нагадаємо, раніше закарпатці розповіли чи варто покидати дітей заради заробітчанства.

Читайте на ГК:Штовхнула та відібрала сумку: на Закарпатті затримали зловмисницю, яка пограбувала 57-річну жінку (ФОТО)
Читайте на ГК:“Пурхали неначе метелики”: в області відбувся турнір «Magic Air Championship» (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Прикордонниками ліквідовано черговий канал незаконного переправлення осіб через державний кордон (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська