1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Кратери" на закарпатських автошляхах: як діяти, якщо через ями сталася ДТП та пошкоджено авто

22.02.2018 09:32 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Закарпатські дороги залишають бажати кращого. Через жахливий стан автошляхів та ями на дорогах часто пошкоджуються автомобілі та трапляються ДТП.

Закарпатські дороги залишають бажати кращого. Через жахливий стан автошляхів та ями на дорогах часто пошкоджуються автомобілі та трапляються ДТП.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, у мережі водії з обуренням діляться фото- та відео- матеріалами про шокуючий стан доріг на Закарпатті. Торік область увійшла у п'ятірку областей, які відстають у проведенні дорожніх робіт.

Через погані дороги часто пошкоджують авто. Справи направляють до суду. Втім, щоб довести провину дорожників, необхідно запастися терпінням та знаннями, які допоможуть водіям вістояти свої права навіть у суді.

Слід відзначити, що "кратери" на дорогах Закарпаття тепер на совісті місцевої влади. Адже з 1 січня розпочав свою роботу Дорожній фонд, а відтак,  відтепер закарпатці матимуть право вимагати вже від місцевої влади якісне дорожнє покриття та утримання доріг.

Як діяти та куди й до кого звертатись водіям, які потрапили в неприємну ситуацію через поганий стан дорожнього покриття Голосу Карпат розповів провідний юрист «Константа ЮрГруп» Олег Долинний.

Так, з його слів, перші дії є стандартними і передбачені Правилами дорожнього руху: зупинка, «аварійка», виклик поліції, фіксування обставин аварії (фото, схема), збір контактів очевидців.

Уже по прибуттю поліції потрібно зафіксувати якомога більше доказів поганої дороги у місці ДТП, щоб вказати їх у адміністративному протоколі. 

"Тут чудово зійдуть фото навіть з телефона, відео із відеореєстратора. Вони послугують доказом у суді, без якого не обійтись. При складанні протокола і схеми ДТП представниками поліції необхідно бути пильним і перевірити чи все вказано – стан дорожнього покриття, розмір пошкоджених ділянок, розміри і розміщення ям та тріщин на асфальті. Якщо інспектор щось пропустив (навмисно чи ненавмисно), необхідно це вказати у письмовому зауваженні до протоколу.   Ключовий елемент для представництва у суді буде відображення у протоколі глибини ями. Це важливо" - зазначив юрист.

Крім того ви маєте право вимагати виклику на місце ДТП, яке сталося через погане дорожнє покриття, представників дорожньої служби, яка цю ділянку дороги обслуговує. 

"Це можуть бути представники облавтодору, якщо траса державного чи обласного значення, або працівники, наприклад, ДЕД, якщо це районна дорога. Викликати їх на вашу вимогу мають полісмени. Якщо їх не було або вони не викликались, це теж потрібно вказати у протоколі.
Власне протокол оформляти потрібно за за ч. 4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Для встановлення збитку потрібно звернутися до офіційного СТО, або до незалежних оцінювачів. Далі – отримати копії схеми та фотографій від поліції, подавши відповідний запит", - розповів Олег Долинний.

Далі для подачі судового позову зберіть наступні документи:

- довідку з поліції про ДТП;

- копію протоколу про ДТП і схеми;

- фотографії з місця ДТП;

- експертну оцінку збитку;

- копію рахунку за проведення ремонту автомобіля (якщо ремонт вже провели на офіційному СТО).

"Ну і запасіться терпінням і міцними нервами, бо залежно від якості зібраних доказів вини дорожньої служби, суд може тривати довго. Проте прецеденти в Україні вже були, тож шанси пристойні. Проте на великі суми компенсації та моральних збитків розраховувати не слід, адже у нас не США. Якщо у вас КАСКО, хвилюватися не слід, адже збитки вам відшкодує страхова компанія. Вона ж потім і позиватиметься до дорожників", - резюмував фахівець. 

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, мукачівці вдалося довести вину дорожників та отримати компенсацію за пошкоджене авто через суд.

Також, через ями на дорогах патрульні Закарпаття притягнули до відповідальності керівників Департаменту міського господарства та комунальних служб.

Читайте на ГК:Парк-готель «Брістоль» зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Читайте на ГК:На Закарпатті водій намагався дати хабаря поліцейським: що було далі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська