1. Новини Закарпаття
  2. >

Діти і гаджети: 10 основних правил від закарпатського психолога

30.01.2018 14:02 Суспільство Ексклюзив

У час технологічного прориву більшість людей не уявляють свого життя без гаджетів. Діти ж долучаються до гри з електронними пристроями чи не з самого народження.Про переваги та недоліки електронних пр

У час технологічного прориву більшість людей не уявляють свого життя без гаджетів. Діти ж долучаються до гри з електронними пристроями чи не з самого народження.Про переваги та недоліки електронних пр

Про переваги та недоліки електронних пристроїв та правила роботи з ними «Голос Карпат» розпитав психолога Наталю Боднар.

Фахівець підкреслила, що життя без гаджетів зараз не можливе, потрібно просто вміло ними користуватись.

Так, щоб вберегти дітей та підлітків від пагубного впливу електронних пристроїв потрібно дотримуватись таких правил:

Електронні пристрої – тільки після трьох років.

У віці до 2 років мозок дитини збільшується в три рази. Голос батьків, їх дотику, спільні ігри можуть допомогти дитині сформуватися саме таким чином, щоб потім встановлювати нормальні емоційні зв’язки з іншими людьми.

Але у малюків, які вже в такому юному віці мають доступ до гаджетів, постійно дивляться мультфільми, все трохи інакше. Їх нервова система починає гірше розвиватися, це погано впливає на концентрацію уваги і сприйняття оточуючих людей. Коли вони дорослішають, їм стає важче побудувати нормальні гармонійні відносини з оточуючими людьми.

Робіть відкриття разом з дитиною.

Ви можете знаходити щось нове у віртуальному світі разом зі своєю дитиною. Якщо вона поставить вам якесь запитання, то знайдіть на нього відповідь в Інтернеті разом. Це спонукатиме дитину до нових відкриттів і звершень.

Обмежте час використання гаджетів.

Встановіть чіткі часові рамки, коли дитина може користуватись планшетами або комп’ютером. Нехай це буде 30 хвилин для найменших та година для вже дорослих дітей. Як розподілити цей час нехай вирішує дитина. Обмеження мають стосуватись і батьків, бо ви повинні подавати хороший приклад своїм дітям.

Не давайте телефон або планшет, щоб відволікти від чогось.

Не включайте мультики, щоб погодувати дитину. Навчіться говорити зі своїми дітьми, зацікавлювати їх іншими речами та іграми.

«Ні!» іграм у вечірній час.

Постійні ігри сприяють порушенням сну. Доведено, що використання електронних пристроїв у вечірній час несприятливо впливає на якість сну і погано позначається на емоційному і фізичному стані наступного дня. Нервова система людини відпочиває в період 21:00 – 1:00. Однак багато підлітків нехтують цим відпочинком, замінюючи його на більш захоплююче проведення часу. І, на жаль, менш корисне.

Більше людяності та співчуття.

Захоплення гаджетами підвищує рівень дитячої агресії. Багато сучасних дітей практично не вміють проявляти співчуття. Особливо це стосується тих, чиї батьки ніяк не обмежують час їх перебування онлайн. Таким дітям набагато спокійніше і комфортніше в ілюзорному світі інтернет-ігор, де жорстокість і вбивства – це цілком нормальне явище. Надмірне захоплення такими іграми призводить до того, що дітям починає здаватися. що бути злими і жорстокими – це нормально, і що бити і вбивати – це адекватний спосіб вирішити проблеми.

Спілкуйтесь зі своїми дітьми.

Надмірне захоплення гаджетами може сприяти психічнм розладам. За твердженням експертів, чим більше діти проводять часу за планшетами і гаджетами, тим вище ризик розвитку у них дитячої депресії, тривожності, відсутність прихильності до батьків і рідних братів і сестер. Також у них може розвинутися синдром дефіциту уваги, психози і можуть з’явитися проблеми з поведінкою і послухом.

Спорт та активний відпочинок

Звичка сидіти в інтернеті або грати на планшеті безпосередньо пов’язана з загрозою появи зайвої ваги і навіть виникнення ожиріння, вважають експерти. Адже найчастіше, граючи, спілкуючись або просто проводячи час онлайн, ми не тільки не рухаємося, але при цьому ще й щось жуємо. До ризику набрати зайву вагу в такому випадку піддаються не тільки дорослі, а й діти.

Приділяйте більше уваги корисним додаткам.

Для розвитку дитини можна і потрібно використовувати сучасні технології. Варто завантажити на комп'ютер або смартфон навчальні програми, що розвивають уяву, логіку та інтелект. Особливу увагу варто звернути на програми, розроблені спільно з дитячими педагогами і психологами.

Створіть у будинку «вільну зону».

Виділіть певне місце, де заборонено користуватися гаджетами, наприклад, на кухні або в спальні. Це допоможе дитині зрозуміти, що виділений для сну або вечері з сім'єю час є недоторканним. Всі дорослі також повинні дотримуватись цих правил. 

Нагадаємо, на Ужгородщині під колесами ГАЗу загинув пішохід.

Читайте на ГК:Навіть небо плаче від болю: небесне військо поповнив 20-річний закарпатець (ФОТО)
Читайте на ГК:До уваги жителів регіону: введено особливий режим перебування у окремих зонах Закарпаття
Читайте на ГК:Спецоперація СБУ на Закарпатті: чоловіка викрили у співпраці з країною-агресором та розпалюванні релігійної ворожнечі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська