1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті масово хворіють і сохнуть хвойні дерева

26.01.2018 19:07 Суспільство

Ця проблема торкнулася також охопила такі країни, як Польща, Литва, Молдова.

Ця проблема торкнулася також охопила такі країни, як Польща, Литва, Молдова.

Шпилькові насадження в нашій країні хронічно всихати почали близько 20 років тому. Зараз лісівники та представники лісопатологічних служб пильно стежать за станом ялин та ялиць. 

Перші симптоми хвороби смерекових насаджень лісова охорона почала відзначати в 1990-х роках. Багато вчених пов'язують проблему із зсувом агрокліматичних зон. Про наслідки загальноєвропейського тренда на здоров'ї ялиці розповідає директор Рахівського лісодослідного господарства Володимир Приступа. 

У минулому році повалена буреломом смерека стала легкою здобиччю стовбурових шкідників, а виною тому - несприятливі погодні явища у вигляді ураганних вітрів, що викликали вітровали і буреломи, посухи та пов'язані з ним зміни гідрологічного режиму, а також хронічне послаблення життєздатності лісових насаджень в осередках кореневих гнилей. Ще одним чинником, що сприяє всиханню ялин, є короїд. Цей шкідник заселяється на ослаблених насадженнях і посилює процес їх загибелі. Він паразитує на великих площах.

Як стверджує начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є розробка і впровадження біологічних засобів і методів боротьби зі шкідливими комахами та хворобами лісу. Такі засоби не шкідливі для довкілля і застосовуються в лісах, де використання хімічних методів боротьби заборонено.

Нагадаємо, в Ужгороді метелик знищив майже усі каштани.

Читайте на ГК:Цей жук несе загрозу для врожаю: як зберегти жителям регіону плоди від волохатого шкідника
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про загрозу ракетного удару: негайно в укриття!
Читайте на ГК:Мати розшукує сина: на Закарпатті з невідомих причин пропав молодий хлопець (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська