1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді триває суд щодо будівництва курорту «Свидовець» / ФОТО

10.01.2018 15:00 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

 

В Закарпатському окружному адміністративному суді відбулось судове засідання у резонансній справі щодо будівництва мега-курорту "Свидовець".

Розглядалась справа за позовною заявою Фабриція Василя Васильовича, Павлюка Валерія Йосиповича, Сойми Михайла Михайловича до Тячівської районної державної адміністрації; Рахівської районної державної адміністрації, треті особи - Лопухівська сільська рада,Карпатський біосферний заповідник, Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" про визнання незаконними та скасування розпоряджень.

Варто зазначити, що відповідачі в особі Тячівської та Рахівської РДА на засідання не з'явились. Треті особи також не були присутні. Представники відповідачів, згідно заяви, знаходяться у відпустці. Треті особи просять виключити їх переліку третіх осіб, оскільки, згідно їхньої заяви, їхні права не порушені.

Як зазначила юрист Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Шутяк, в кожній з районних державних адміністрації є юридичний відділ, в якому працюють декілька осіб, тому той факт, що голова РДА перебуває у відпустці, не є вагомою причиною для відсутності на засіданні.

Адвокат Шутяк перед судом апелювала до того, що курорт не може бути збудований, бо не можливо відвести землі під це, оскільки відсутній детальний план території районів. Розробляти детальний план території може тільки ліцензована фірма.

«Для розробки плану була обрана організація «Наша спадщина», термін ліцензії якої закінчився у березні 2016 року, тоді як необхідні папери були видані у липні 2016 року. Крім того, громадські слухання також не були проведені відповідно до вимог. Це було більше схоже на заслуховування звіту голови села, аніж на обговорення мешканців майбутнього їхніх населенних пунктів. Їх просто питали чи хочуть вони краще жити, більше нічого. І, звичайно, всі хочуть кращого життя, тому і голосували «за», - сказала адвокат.

Позивачі просять скасувати рішення Тячівські та Рахівські РДА, яке прийняли неправомірно, оскільки громадські слухання не були проведені належним чином, потрібні експертизи не були здійснені.

Як зазначив суддя, у відповіді районних державних адміністрацій зазначено, що всі вимоги до проведення громадських слухань вони дотримали – розмістили повідомлення в газеті.

Проте, депутати сільської ради Фабрицій, Павлюк та Сойма, за їхніми словами, не були повідомлені належним чином, тому і не були присутні на слуханнях.

Наразі суд вивчає наявні документи та докази.

Нагадаємо, що раніше «Голос Карпат» публікував думки експертів щодо майбутнього будівництва курорту «Свидовець», який розташовуватиметься на території двох районів області.

Читайте на ГК:В Ужгороді відкрили монумент пам’яті жертв голодоморів (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді водій "BMW" втікаючи з місця ДТП вчинив ще одну аварію (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді проводитимуть акцію "Письменник за прилавком"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus