1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

До уваги водіїв: посилено відповідальність за неправильне паркування – штрафуватимуть – Закон

389
Суспільство Закарпаття

Верховна Рада схвалила реформу парковок. Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування.

До уваги водіїв: посилено відповідальність за неправильне паркування – штрафуватимуть – Закон

Народні обранці ВРУ підтримали законопроект № 5364 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів Відповідний закон прийнято 21 грудня. 

Так, згідно документу, передбачено особливий порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху і паркування, зафіксованих в режимі фото-, відеозапису, який відрізняється від автоматичної фіксації правопорушень. Фіксація в режимі фото- або відеозапису буде здійснюватися безпосередньо співробітником Нацполіціі, який буде зобов'язаний залишати постанову або повідомлення про притягнення до відповідальності на лобовому склі автомобіля порушника. Залучати в такому випадку до відповідальності будуть власника автомобіля.

Також, юр- та фізособи, на яких зареєстровано транспортний засіб (особи, які ввезли транспортний засіб в Україну), за порушення правил парковки, які зафіксовані в автоматичному режимі і / або в режимі фотозйомки / відеозапису, повинні будуть сплатити штраф. При цьому вони звільняються від відповідальності, якщо номерний знак або авто вибули з володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі або якщо фактичний порушник заплатить штраф і особисто звернеться до органу стягнення з заявою та копією документа про оплату штрафу.

"Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності", - йдеться у тексті документу.

Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати парковки, а також збільшити чисельність посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.

Інспектори з паркування зможуть тимчасово затримувати транспортний засіб шляхом евакуації його на штрафмайданчик. Такі заходи будуть прийматися в разі порушень правил зупинки і стоянки автомобіля в населених пунктах, безпідставної парковки на пільговому місці, а також у разі розміщення автомобіля зі створенням істотної перешкоди дорожньому руху (в тунелях, на мостах, ж / д переїздах і т.д. ).

Для цілей цього Кодексу розміщення транспортного засобу є таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, якщо транспортний засіб:
1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:
а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
д) на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
е) ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності - ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.
При цьому зазначається, що при тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу має бути обов'язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).

Інспектори з паркування зобов'язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції із зазначенням державного номера затриманого транспортного засобу, точного часу його затримання та місця зберігання (адреса та телефони спеціального майданчика чи стоянки), розміщувати цю інформацію на офіційному веб-сайті виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передавати повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу на абонентський номер рухомого (мобільного) зв'язку та адреси електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами (від імені осіб), за якими зареєстровані транспортні засоби.

Нагадаємо, наступного року на Закарпатті ремонтуватимуть дві траси, - Укравтодор.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber