1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Лісівники Берегівщини влаштували мітинг перед будівлею РДА

589
Суспільство Новини Берегова

Ми не проти реформування галузі, але продуманого й ефективного – Богдан Шойного, директор Берегівського лісового господарства.

Лісівники Берегівщини влаштували мітинг перед будівлею РДА

Сьогодні лісівники Берегівщини зібрались біля будівлі РДА та районної ради на мирну акцію, щоб висловити свій протест проти прийняття у нинішньому вигляді Стратегії реформування лісової галузі.

“Затвердження Кабміном цього акту відкриває всі шляхи до приватизації та концесії лісів – одного  з найбільших багатств народу,- наголосив у розмові з кореспондентом Голосу Карпат голова профспілки Берегівського лісового господарства, лісничий Віктор Маринець.- Даний документ приймали без попереднього обговорення з фахівцями та профспілками галузі, не провели жодного громадського слухання з цього  питання.”

Віктор Маринець був учасником Всеукраїнських зборів профспілкових працівників лісового господарства країни, де теж засудили ухвалену Кабміном Стратегію і прийняли рішення клопотати про її відміну. Натомість проголосували резолюцію взяти за основу майбутнього акту “Стратегію розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року”, розроблену фахівцями, міжнародними експертами та іншими заінтересованими сторонами.

Сьогодні Берегівське лісове господарство обслуговує понад 9 тисяч гектарів лісових масивів, лише нинішнього року заклало 40 га нових насаджень, перерахувало до місцевого бюджету 19 мільйонів гривень. У колективі трудяться 120 працівників, середній вік яких становить 27-30 років. Вони прагнуть привнести у свою роботу сучасні, європейські підходи, тому хотіли б мати й відповідну Стратегію.

“Ми не проти реформування галузі,- акцентував директор Берегівського лісового господарства Богдан Шойного.- Але цей процес має бути продуманим і ефективним. Маємо залишити нащадкам високоякісні ліси, а для цього слід  зберегти фахівців, робочі місця, примножити здобуте.”

Головне у веденні лісового господарства – це догляд за насадженнями. Цикл від посадки до розвитку та укріплення дерев складає 7 років. За цей період необхідно ретельно опікуватися саджанцями, здійснювати ряд передбачених заходів. Санітарно-оздоровчі слід проводити і з “дорослим” матеріалом. Все це потребує знань, досвіду, любові до лісу. Не віриться, що названі складові будуть притаманні приватним власникам, якщо лісові господарства перейдуть до їх рук. Окрім цього, ухвалена Кабміном Стратегія передбачає створення нової управлінської структури з центром у Києві та відділеннями в областях та районах, що у свою чергу позбавить місцеві бюджети солідних надходжень – всі вони перераховуватимуться за місцем реєстрації головного офісу.

Є ряд інших хибних положень у пропонованому урядом документі. Тому лісівники Берегівщини на сьогоднішній мирній акції звернулись до голів РДА та райради з вимогою підтримати їх прагнення провести реформування галузі фахово й ефективно.

Іштван Петрушка та Йосип Шін пообіцяли направити відповідні клопотання в Кабмін і розглянути дане питання на черговому засіданні районної ради, яке відбудеться наступного тижня.

Як повідомляв Голос Карпат раніше, лісівники Мукачівщини приєдналися до всеукраїнської мирної акції протесту проти Постанови, прийнятої 15 листопада, щодо "Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року".

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber