1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область

У Тячівській книгозбірні представили найкращу книгу для молоді про Голодомор

27.11.2017 15:40

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, у Тячівській ЦРБ провели годину скорботи «Голодомор 1932-33 років» та презентацію книги української письменниці з Канади Ольги Мак «Каміння під косою».

У них взяли участь учні Тячівського професійного ліцею з заступником директора Юлією Балашовою.Повість «Каміння під косою» вперше вийшла друком у Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні. Її визнано «найкращим твором для молоді з Голодоморської тематики». Написана книга для читачів середнього шкільного віку. Друк та безкоштовне розповсюдження видання у бібліотеках профінансувала організація з діаспори «Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобод України», повідомляє Тyachivnews.

Сорок примірників історичної повісті та інші книги суспільно-політичної та історичної тематики українських авторів Тячівській районній бібліотеці кількома тижнями раніше передав активіст, учасник бойових дій на сході України Віталій Бенчак. Він теж був присутній на презентації. Звертаючись до ліцеїстів, Віталій закликав молодь прочитати цю книгу про Голодомор, що забрав життя мільйонів українців, адже вона написана доступно і легко для сприйняття. 

Працівниці бібліотеки Наталія Нодь та Марина Волос розповіли про сюжет презентованої книги та ознайомили з основними віхами життєпису письменниці Ольги Мак. У повісті на тлі страшних реалій Голодомору 1932-1933 років показано невеликий відрізок життя 15-річного юнака, якого доля закинула до тодішньої української столиці – Харкова. Він поневіряється містом, де ледь не на кожному кроці можна зустріти людей, що мруть з голоду…

Наприкінці заходу працівники книгозбірні разом з молоддю запалили свічки пам’яті та вшанували пам'ять жертв однієї з найстрашніших українських трагедій – Голодомору 1932-33 років. 

Нагадаємо, у Тячеві вшанували жертв Голодомору.

Читайте на ГК:Порушення на мільйони: митниця Закарпаття зафіксувала близько 300 випадків злочинів за перші місяці 2024 року
Читайте на ГК:"В українців волосся дибки стало": вироби виготовлені на відомому закарпатському заводі помітили у руках окупантів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Синоптики попередили закарпатців про погодні сюрпризи: що буде з температурою