1. Новини Закарпаття
  2. >

"У країні без закону неможливо здійснити реформу": Комаровський жорстко висловився про медицину в Україні

13.11.2017 15:18 Суспільство

Доктор Комаровський висловив своє ставлення до реформи охорони здоров'я в нашій країні.

Відомий український педіатр Євген Комаровський в інтерв'ю "Цензор.нет" прокоментував, як ставиться до заяви в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун й заявив, що українська медицина вже досягла дна.

Доктор зазначив, що в країні без закону, судів та порядку неможливо здійснити медреформу:

"Коли 100 років тому відбулася Велика Жовтнева Революція, йшли великі дискусії про можливість побудови комунізму в окремо взятій державі. І класики марксизму-ленінізму вважали, що повинна бути всесвітня революція. Точно так само, я щиро впевнений в тому, що в країні без судів, закону, порядку, економіки неможливо здійснити окремо взяту реформу охорони здоров'я. Але давайте все-таки повернемося до реформи. Якщо в першій частині, тій, що стосується розподілу грошей, нічого не зрозуміло. У медичній частині багато чого мені дуже подобається. Дуже! Ми нарешті визнали, що медицини української не буває. Як не буває української таблиці множення. Медицина одна на весь цивілізований світ. Наукова", - додав медик.

Також Комаровський розповів, як ставиться до словами голови комітету ВР з охорони здоров'я та ярої супротивниці медреформи Ольги Богомолець, яка передбачала, що з прийняттям даної форми, найбільш незахищені верстви населення можуть взагалі позбутися охорони здоров'я як такого:

"Дивно, чому сама затята противниця медреформи не голосує "проти", а "утримується" Логіка незрозуміла... Але, дозвольте, а що, зараз у нас ці верстви населення захищені? Іноді мені здається, що к0ритики реформи взагалі не дивляться по сторонах. Безкоштовної медицини в країні не існує. Не просто давно, а дуже-дуже давно. І більше того, вибудувана чітка система, при якій всі, хто успішно трудиться в нинішній системі охорони здоров'я, не хочуть, щоб вона ставала іншою, тому що вони до цієї самої системі адаптовані".

Крім того лікар зазначив, можливість "знайомого доктора" вирішити ці питання "реально безкоштовно" прагнуть до нуля.

"У знайомого лікаря, як правило, немає своїх пігулок, ні своєї лабораторії і ще: якщо знайомий доктор скаже, що вашій дитині потрібно, припустимо, видалити аденоїди, так він же і зідзвонитися зі знайомим лором", якому ви підете і заплатите. Якщо ж повернутися до вихідної теми, то всю реформу охорони здоров'я можна розділити на 2 глобальних фрагмента. Перший - це новий розподіл грошей. І ми прекрасно розуміємо, що будь-який розподіл грошей у країні, де немає закону як такого, де люди просто віками звикли красти, будь-яка, навіть сама гарна концепція може бути опошлена виконавцями. Продовжуючи тему розподілу грошей - момент, на який видається все-таки більш логічним: платити не за факт існування лікарні, а за те, скільки в ній здійснено медичних втручань. І тут, у свою чергу, ми маємо дуже серйозний ризик. Дуже серйозний.Наприклад, привозять пацієнта. Дитина. У нього болить живіт. Якщо поставити йому клізму і відпустити додому, це коштує нуль. Якщо ж діагностувати "апендицит під питанням" і прооперувати, за це дадуть купу грошей. Тобто лікарні вигідніше призначити складні і дорогі маніпуляції. І ці ризики не обговорюються. Обговорюються якісь дурниці. Про те, як бабуся буде далеко їхати до лікарні. А зараз вона просто сидить, у неї грошей немає і їй їхати нікуди. Вона сидить вдома і конає мовчки. Не вірю в те, що медична допомога може стати гірше. Вона не може стати гірше за визначенням", - резюмував Комаровський. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus